Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. septembra 2006

Tropická búrka Lane zosilnela na hurikánTropická búrka Lane sa v piatok zmenila na hurikán prvej kategórie, ktorý mieril smerom k južnému cípu polostrova Baja California. Hurikán Lane zasiahol tichomorské pobrežie Mexika, ...Zdieľať

CABO SAN LUCAS, Mexiko 15. septembra (WEBNOVINY) - Tropická búrka Lane sa v piatok zmenila na hurikán prvej kategórie, ktorý mieril smerom k južnému cípu polostrova Baja California. Hurikán Lane zasiahol tichomorské pobrežie Mexika, zaplavil prístavné mestá a spôsobil zosuv pôdy, pri ktorom zahynul sedemročný chlapec.
Mexická vláda vydala vzápätí varovanie pred hurikánom pre južnú časť polostrova a časť tichomorského pobrežia medzi El Roblitom a Altatou.

Hurikán Lane sa nachádzal 450 km juhozápadne od letoviska Cabo San Lucas a rýchlosťou 15 km za hodinu sa pohyboval severozápadne s maximálnou ustálenou rýchlosťou vetrov 130 km za hodinu. Podľa meteorológov Lane zosilnie a v pondelok oko hurikánu zasiahne územie neďaleko Los Mochis. Lane by sa mal pohybovať rovnobežne s pobrežím smerom k cípu polostrova Baja California podobne ako hurikán John, ktorý zasiahol západné pobrežie Mexika začiatkom mesiaca a po víkende by sa mal vrátiť a zasiahnuť mexickú pevninu.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Taiwane státisíce demoonštrantov žiadajú prezidentov odchod
<< predchádzajúci článok
Prezidenti V4 proti odkladu Schengenu

Tropická búrka Lane zosilnela na hurikán - diskusné fórum čitateľov