Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

19. októbra 2006

V Taliansku chcú povoliť lieky vyrábané z marihuanyTalianska vláda vo štvrtok schválila návrh zákona, ktorý povolí využívanie liekov vyrábaných z marihuany. Legislatíva, ktorú musí schváliť parlament, odstraňuje marihuanu zo zoznamu látok, ktoré ...Zdieľať

RÍM 19. októbra (WEBNOVINY) - Talianska vláda vo štvrtok schválila návrh zákona, ktorý povolí využívanie liekov vyrábaných z marihuany. Legislatíva, ktorú musí schváliť parlament, odstraňuje marihuanu zo zoznamu látok, ktoré je zakázané používať na terapeutické účely a zjednodušuje predpisovanie liekov odvodených z opiátov zmierňujúcich bolesť pacientov trpiacich na rakovinu alebo degeneratívne choroby.

Vláda uviedla, že povolila dva lieky vyrobené z marihuany, ktoré sa už používajú v Kanade, USA, Británii, Švajčiarsku, Holandsku, Belgicku a Nemecku. "Reč je o terapii uľahčujúcej bolesť. Nemá to nič spoločné s marihuanovými cigaretami," povedala na tlačovej konferencii po skončení rokovania vlády ministerka zdravotníctva Livia Turcová. Bývalá vláda Silvia Berlusconiho vo februári podporila zákon sprísňujúci tresty pre konzumentov marihuany a odstraňujúci rozdiely medzi tvrdými a mäkkými drogami.

SITA/AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
B. Pitt a G. Paltrow si spolu zahrajú vo filme o Watergate
<< predchádzajúci článok
Najznečistenejším mestom sveta je Dzeržinsk

V Taliansku chcú povoliť lieky vyrábané z marihuany - diskusné fórum čitateľov