Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

16. januára 2022

V Taliansku zomrel módny návrhár Nino CerrutiCerruti bol jednou z vedúcich osobností pánskej konfekčnej módy 20. storočia.Zdieľať
V Taliansku zomrel módny návrhár Nino Cerruti

Vo veku 91 rokov zomrel v sobotu taliansky módny návrhár Nino Cerruti. Informovala o tom tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na zdroje blízke jeho okoliu.


Cerruti zomrel v nemocnici v meste Vercelli na severe krajiny, kde bol hospitalizovaný pre operáciu bedrového kĺbu, napísal na svojej webovej stránke taliansky denník Corriere della Sera.

Cerruti bol jednou z vedúcich osobností pánskej konfekčnej módy 20. storočia so štýlom, ktorý bol elegantný a zároveň uvoľnený. V časoch najväčšej slávy obliekal mnohé hollywoodske hviezdy.

Cerruti sa narodil v severotalianskom meste Biella, ktoré je známe výrobou textilu. V roku 1967 založil v Paríži módny dom s názvom Cerruti 1881, zameraný na oblečenie šité na mieru.

Číselný údaj v názve firmy odkazuje na rok, kedy jeho starý otec založil v meste Biella textilný závod Lanificio Fratelli Cerruti. Nino Cerruti bol držiteľom viacerých medzinárodných ocenení.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Českí archeológovia našli stredoveký hrob s kostrou černošky
<< predchádzajúci článok
Divadlá v Košickom kraji sa presúvajú naspäť z online priestoru a opäť sa otvoria pre divákov