Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. novembra 2023

V tuneli uviazlo po kolapse na viac ako dva týždne 41 robotníkov, všetkých sa podarilo zachrániťZáchranári v Indii vytiahli všetkých 41 robotníkov, ktorí na viac ako dva týždne uviazli v zrútenom horskom tuneli. Koordinované úsilie pri záchrane Minister dopravy Nitin Gadkari to oznámil ...Zdieľať
gab pkdauaakmub e1701193847478 676x475 28.11.2023 (SITA.sk) - Záchranári v Indii vytiahli všetkých 41 robotníkov, ktorí na viac ako dva týždne uviazli v zrútenom horskom tuneli.

Koordinované úsilie pri záchrane


Minister dopravy Nitin Gadkari to oznámil na platforme X so slovami, že sa mu uľavilo a je šťastný, že sa podarilo zachrániť všetkých robotníkov. Ako dodal, „toto bolo dobre koordinované úsilie viacerých agentúr, čo predstavuje jednu z najvýznamnejších záchranných operácií za posledné roky“.

Robotníci najprv prejdú zdravotnou kontrolou v dočasnom zdravotnom tábore, ktorý záchranári zriadili vo vnútri 13 metrov širokého tunela. Uviaznutých robotníkov vyťahujú cez chodbu zo zváraných rúr, ktoré predtým záchranári pretlačili cez zem a skaly.

Kolaps rozostavaného tunela


Po tom, ako vytiahli prvého robotníka, najvyšší zvolený predstaviteľ štátu Uttarákhand Puškar Singh Dhami mu dal na krk veniec, zatiaľ čo záchranári, predstavitelia a príbuzní jasali.

Rozsiahla a náročná záchranná akcia sa začala po tom, čo zosuv pôdy 12. novembra spôsobil kolaps časti 4,5-kilometrového rozostavaného tunela zhruba 200 metrov od vchodu. Robotníci prežili vďaka potravinám a kyslíku, ktorý im dodali prostredníctvom oceľových potrubí.


Zdroj: SITA.sk - V tuneli uviazlo po kolapse na viac ako dva týždne 41 robotníkov, všetkých sa podarilo zachrániť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Útoky na kasárne a väznice v Sierre Leone boli pokusom o prevrat, prezident pre incident vyhlásil zákaz vychádzania
<< predchádzajúci článok
Slovensko podporuje integráciu Gruzínska do Únie, potenciál má hlavne zintenzívnenie spolupráce v obchodnej oblasti