Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. októbra 2011

V Turecku zachránili chlapca po vyše sto hodinách pod zemouTureckí záchranári nasadení v oblasti postihnutej nedeľňajším zemetrasením vyslobodili 12-ročného chlapca, ktorý bol uväznený pod sutinami 108 hodín. O prípade z mesta Erciş, kde otrasy napáchali ...Zdieľať
bez nazvu ERCIŞ 28. októbra (WEBNOVINY) - Tureckí záchranári nasadení v oblasti postihnutej nedeľňajším zemetrasením vyslobodili 12-ročného chlapca, ktorý bol uväznený pod sutinami 108 hodín. O prípade z mesta Erciş, kde otrasy napáchali obrovské škody, v piatok informovala štátna tlačová agentúra Anadolu.


Chlapca, ktorého identifikovali ako Ferhata Tokaya, okamžite previezli do miestnej poľnej nemocnice. Následne ho vrtuľníkom presunuli do nemocnice v meste Van, podľa lekárov je však v dobrom zdravotnom stave. Média o podobnom prípade informovali aj vo štvrtok večer, keď spod sutín vyslobodili 18-ročného mladíka.

Epicentrum nedeľňajšieho zemetrasenia s magnitúdou 7,2 sa nachádzalo severovýchodne od mesta Van v rovnomennej provincii pri tureckej hranici s Iránom. Podľa aktuálnych údajov z vládnych zdrojov si vyžiadalo najmenej 570 mŕtvych a vyše 2500 zranených. Ďalších 187 ľudí sa podarilo z trosiek vyslobodiť živých.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Turecko postihnuté zemetrasením bojuje aj so snehom (27. 10. 2011)nasledujúci článok >>
Mladá žena neprežila zrážku auta s autobusom
<< predchádzajúci článok
Kráľovná Alžbeta II. otvorila summit Commonwealthu