Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

03. augusta 2021

Vaško ml. utvoril nový svetový rekord v akrobatickej jazde vo vodnom lyžovaní, úspechy žnel aj v skokoch (video)Slovenský reprezentant Alexander Vaško ml. je držiteľ nového svetového rekordu v akrobatickej jazde vo vodnom lyžovaní za vlekom. Na víkendových pretekoch Slovak Open Košice 2021 predviedol akrobatickú jazdu za ...Zdieľať
vasko 676x451 3.8.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský reprezentant Alexander Vaško ml. je držiteľ nového svetového rekordu v akrobatickej jazde vo vodnom lyžovaní za vlekom. Na víkendových pretekoch Slovak Open Košice 2021 predviedol akrobatickú jazdu za 8530 bodov.

Chýbalo mu len 20 centimetrov


"V disciplíne skoky pridal Vaško kvalitný slovenský rekord a zároveň rekord košického mostíka skokom dlhým 65,30 metra. Na vyrovnanie svetového rekordu mu chýbalo len 20 cm. V open kategórii mužov v slalome zvíťazil po nádhernom súboji so slalomovým špecialistom Izraelčanom Avim Levym slovenský reprezentant, len 19-ročný Samuel Saxa," informovali košickí organizátori v tlačovej správe.

Preteky Slovak Open Košice 2021 v spolupráci s Magistrátom mesta Košice, MÚ Mestskej časti Nad jazerom a Slovenským zväzom vodného lyžovania a wakeboardingu zorganizoval Klub vodného lyžovania Trixen Košice.

Niektorí účasť odriekli


Pre pandémiu koronavírusu neprišli do Košíc viaceré avizované výpravy. Na poslednú chvíľu svoju účasť odriekli reprezentácie Bieloruska, Rakúska a Poľska. Nechýbali aspoň Izraelčania a Nemci, aj keď v oklieštenom zložení.

"Som rád, že sa podarilo zorganizovať podujatie na najvyššej úrovni, za čo sme dostali poďakovanie aj od člena svetového koncilu Maoza Tala z Izraela. Najkrajšou odmenou bola aj divácka účasť a nový svetový rekord Alexandra Vaška v akrobatickej jazde výkonom 8530 bodov. Naši mladí pretekári utvorili množstvo slovenských či osobných rekordov a zároveň mohli vidieť krásne a hodnotné výkony svojich starších oddielových a reprezentačných kolegov a vzorov," uviedol za košických organizátorov Alexander Vaško st.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Vaško ml. utvoril nový svetový rekord v akrobatickej jazde vo vodnom lyžovaní, úspechy žnel aj v skokoch (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Basketbalisti USA vyradili na olympiáde v Tokiu úradujúcich majstrov sveta, Španieli premárnili 10-bodový náskok (video)
<< predchádzajúci článok
Warholm bežal na letnej olympiáde v Tokiu ako z inej planéty, svoj vlastný svetový rekord vylepšil o neuveriteľných 76 stotín sekundy (video)

Vaško ml. utvoril nový svetový rekord v akrobatickej jazde vo vodnom lyžovaní, úspechy žnel aj v skokoch (video) - diskusné fórum čitateľov