Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. februára 2021

Veľká Británia chce do leta ukončiť všetky obmedzenia, premiér zverejnil podmienkyBritská vláda plánuje k 21. júnu v Anglicku ukončiť všetky obmedzenia zavedené v boji proti pandémii koronavírusu. Oznámil to v pondelok premiér Boris ...Zdieľať
virus_outbreak_britain_vaccines_12678 52adf793bee74e01aafa9ca80da9ba13 676x507 22.2.2021 - Britská vláda plánuje k 21. júnu v Anglicku ukončiť všetky obmedzenia zavedené v boji proti pandémii koronavírusu. Oznámil to v pondelok premiér Boris Johnson. Jeden z najprísnejších lockdownov sa bude rušiť vo viacerých fázach s odstupom piatich týždňov.

Podmienkou je, že sa udržia pozitívne trendy pri znižovaním počtu infekcií, vakcinačná kampaň bude úspešne pokračovať a neobjaví sa nová mutácia koronavírusu, ktorá by zmenila situáciu. Rozhodujúce nebudú dátumy, ale pandemické dáta, povedal Johnson pred poslancami dolnej komory britského parlamentu. Ako dodal, ústup od lockdownu bude opatrný, ale je nezvratný.

 

Otvorenie všetkých škôl


K 8. marcu sa v Anglicku očakáva otvorenie všetkých škôl. Škótsko a Wales chcú školy otvárať postupne už od tohto týždňa. V druhom marcovom týždni sa v Anglicku počíta aj s uvoľnením pravidiel pre sociálne kontakty. Znamená to napríklad, že rezidenti domovov sociálnych služieb budú môcť opäť prijímať návštevy.

Ďalší krok bude nasledovať 29. marca. Budú povolené stretávania sa na verejnosti v maximálnom počte šesť osob.

Sprístupnené budú aj vonkajšie športoviská. K 12. aprílu sa predbežne počíta s otvorením múzeí, knižníc a obchodov, ktoré nepredávajú základné tovary. Bary a reštaurácie budú môcť tiež otvoriť, predbežne iba v exteriéroch.

 

Najviac obetí v rámci Európy


Návšteva kina alebo prenocovanie v hoteli bude v Anglicku možné najskôr od 17. mája. K rovnakému dátumu sú na pláne aj povolenia kolektívnych športových aktivít v interiéroch. Dátum, ku ktorému by mali odpadnúť všetky obmedzenia sociálnych kontaktov, je stanovený na 21. júna.

Johnsonova vláda čelila kritike za príliš skoré otvorenie krajiny po prvom lockdowne z jari minulého roka. Spojené kráľovstvo eviduje zhruba 120-tisíc obetí pandémie koronavírusu, čo je najvyššie číslo v rámci Európy.


Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká Británia chce do leta ukončiť všetky obmedzenia, premiér zverejnil podmienky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skvelé správy z Británie. Už prvá dávka vakcíny proti COVID-19 výrazne znižuje počet hospitalizovaných pacientov
<< predchádzajúci článok
Vláda a premiér podľa Hlasu úplne zlyhali, Matovič namiesto priznania chyby hodil vinu na vedcov

Veľká Británia chce do leta ukončiť všetky obmedzenia, premiér zverejnil podmienky - diskusné fórum čitateľov