Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. februára 2020

Veľká Británia zakáže platiť za hazard kreditnými kartamiŠpeciálnych pravidiel pre stávkovanie sa tento rok dočkajú hráči vo Veľkej Británii. Tipujúci budú obmedzení pri používaní debetných kariet a kreditných kariet.Zdieľať
Veľká Británia zakáže platiť za hazard kreditnými kartami

Elektronické peňaženky a ďalšie internetové platobné služby ako PayPal budú pravdepodobne v zákaze zahrnuté taktiež.

Komisia pre hazardné hry vo Veľkej Británii (UKGC) pripravuje zákaz bookmakerom a online kasínam prijímať vklady pomocou kreditných kariet. Cieľom je zabránenie zneužívania zraniteľnosti zákazníkov. Zákaz má vstúpiť do platnosti 14. apríla. Podľa tlačovej správy vydanej UKGC hrá vo Veľkej Británii 24 milióna dospelých. Podľa odhadov až 800 000 hráčov používa pre hranie hazardných hier kreditnej karty.

Úplný zákaz platieb kreditnými kartami

Najväčší stávkovej spoločnosti dovoľujú hráčom prevádzať vklady online pomocou kreditných kariet, čo môže viesť k vysokému dlhu spoločnosti. Okrem úplného zákazu platbou pomocou kreditných kariet sa očakáva tiež limitovanie platieb pomocou kariet debetných.

V súčasnej dobe sa diskutuje aj o zahrnutie platobných peňaženiek. Spravodajský server Guardian vlani odhalil, že hráči využívajúci elektronických peňaženiek môžu obchádzať bankový limity a minúť za stávkovanie až 150 000 libier denne.

Veľká Británia zavádza centrálny register vylúčených hráčov

Okrem zákazu platieb kreditnými kartami sa UKGC chystá oznámiť zavedenie systému GamStop. Bude sa jednať o centrálny register dobrovoľne vylúčených osôb z hazardného hrania. Cieľom bude vytvorenie takej situácie, keď sa hráč zablokuje pri jednej spoločnosti a zároveň nebude mať možnosť vytvorenia hracieho účtu pri druhej. Predpokladá sa, že sa systém bude navrhnutý tak, aby zaznamenal pokusy o oklamanie napríklad pomocou prezývok a pseudonymov.

Schválenie hry GamStop zo strany Komisie znamená, že sa do systému musia prihlásiť každý bookmaker alebo online kasíno, ktoré chce pôsobiť vo Veľkej Británii.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia zasahuje v strediskách slovenskej pošty, hľadá nebezpečné zásielky
<< predchádzajúci článok
Pre zraneného lyžiara letel na Skalku vrtuľník, zrejme zišiel mimo vyznačenú zjazdovku

Veľká Británia zakáže platiť za hazard kreditnými kartami - diskusné fórum čitateľov