Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. septembra 2019

VEĽKÉ OČKOVANIE v Nigeri: Vakcínu proti osýpkam dostanú 4 milióny detíIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR Roman Hanc
Niamey 13. septembra (TASR) - Niger spustil v piatok kampaň, v rámci ktorej by v priebehu týždňa mali byť proti osýpkam zaočkované štyri milióny detí. Táto vysoko nákazlivá choroba je jednou z hlavných príčin detskej úmrtnosti v krajine.


Cieľom celoštátneho očkovacieho programu v Nigeri "je vyhubenie osýpok do konca roku 2020," uviedol podľa agentúry AFP nigerský minister zdravotníctva Illiassou Mainassara s tým, že akcia "sa bude týkať 4,25 milióna detí" vo veku deväť mesiacov až päť rokov.

"Napriek všemožnému úsiliu v boji proti infekčným chorobám ešte stále zaznamenávame (v Nigeri) lokálne epidémie osýpok," povedal Mainassara.

Niektorí odborníci sa však domnievajú, že s očkovacím programom proti osýpkam sa malo začať skôr. "Odklad tejto kampane, ktorá mala byť spustená v roku 2018, mal za následok... vznik epidémie (osýpok) vo viacerých okresoch," uviedla predstaviteľka Detského fondu OSN (UNICEF) pre Niger Félicité Tchibindatová.

Od januára bolo v Nigeri zaznamenaných 9741 prípadov ochorenia na osýpky, 53 ľudí tejto mimoriadne nákazlivej vírusovej infekcii podľahlo.

Očkovací program v Nigeri sa uskutoční s podporou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), UNICEF-u a Globálnej aliancie za očkovanie a imunizáciu (GAVI).Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidentka sa na hrade Zborov stretla so zástupcami samospráv
<< predchádzajúci článok
Kurz eura v piatok dočasne vzrástol nad 1,11 USD/EUR

VEĽKÉ OČKOVANIE v Nigeri: Vakcínu proti osýpkam dostanú 4 milióny detí - diskusné fórum čitateľov