Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. novembra 2012

Vianočná električka opäť zaligoce, vyzdobia ju postihnutíVianočná električka aj počas tohto roka vyrazí do bratislavských ulíc. Bratislavčania i návštevníci mesta sa v nej môžu bezplatne povoziť od 10. do 23. decembra každý pracovný deň od 16:00 do ...Zdieľať
vianocna elektricka BRATISLAVA 26. novembra (WEBNOVINY) - Vianočná električka aj počas tohto roka vyrazí do bratislavských ulíc. Bratislavčania i návštevníci mesta sa v nej môžu bezplatne povoziť od 10. do 23. decembra každý pracovný deň od 16:00 do 20:00, cez víkend od 13:00.


Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava Agáta Staneková.

Vianočná električka bude jazdiť v hodinových intervaloch. Električka pôjde zo zástavky Vazovova cez Krížnu, Špitálsku, Jesenského, Šafárikovo námestie, Námestie SNP, ďalej cez Obchodnú ulicu a Radlinského naspäť na Vazovovu. Tam bude stáť približne 15 minút, počas ktorých vodiči odpovedia cestujúcim na otázky o histórii električky.

Podľa Stanekovej bude vianočná električka tento rok ešte bohatšie ozdobená ako pred rokom. K predvianočnej atmosfére prispejú aj vianočné pesničky.

Minulý rok vonkajšiu výzdobu pre bratislavského dopravcu zabezpečila bezplatne spoločnosť Siemens. Ako uviedla Staneková, tento rok ponúkla dodanie svetelných reťazí aj spoločnosť Osram.

Interiér vianočnej električky dekoráciami vyzdobia ľudia z centra pre mentálne postihnutých. Vianočná električka pôjde potom do elektronickej dražby, spoločnosti si môžu vozidlo vydražiť na súkromný vianočný večierok. Výťažok z dražby pôjde na dobročinné účely.

"Elektronickú aukciu uzavrú 12. decembra s predpokladaným konaním vianočnej party 17. decembra," dodala Staneková. Na dražbe spolupracuje Dopravný podnik s portálom ĽudiaĽuďom. sk, viac informácií o dražbe je na stránke ludialudom.sk/elektricka.

Po Bratislave bude v predvianočnom čase jazdiť električka ČKD-Tatra T2, ktorú od polovice 50. do začiatku 60. rokov 20. storočia vyrábali spoločnosť TATRA Smíchov a ČKD Stalingrad. V rokoch 1958 až 1988 v bratislavských uliciach jazdilo 67 týchto električiek.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Euro ustúpilo z rekordných úrovní voči jenu aj doláru
<< predchádzajúci článok
Obrazom: Nahnevaní učitelia vymenili kriedy za transparenty