23. septembra 2015

Futbalisti FC Barcelona prekvapujúco prehrali v stredajšom stretnutí 5. kola ...

barcelona Futbalisti Barcelony utrpeli prvú ligovú prehru v novom ročníku a v tabuľke sa prepadli až na 3. miesto.

MADRID 23. septembra (WebNoviny.sk) - Futbalisti FC Barcelona prekvapujúco prehrali v stredajšom stretnutí 5. kola najvyššej španielskej súťaže Primera División na ihrisku Celty Vigo 1:4. Domáci sa ujali vedenia v 26. min, keď sa technickou strelou z uhla presadil útočník Duran Nolito.

V 30. min zvšil náskok Celty Iago Aspas, ktorý využil zaváhanie Gerarda Piquého v strede ihriska a po úniku lobom prekonal gólmana "blaugranas" Marc-Andrého ter Stegena. Aspas pridal aj druhý presný zásah. V 56. min si po bleskovom protiútoku elegantne prehodil loptu cez súperovho obrancu a po následnom samostatnom nájazde na bránku nedal nemeckému gólmanovi najmenšiu šancu.

Kataláncom sa síce podarilo v 80. minúte dosiahnuť čestný úspech z kopačky Neymara, no už o tri minúty opäť inkasovali zásluhou švédskeho zakončovateľa Johna Guidettiho. Barcelona utrpela prvú ligovú prehru v novom ročníku a v tabuľke sa prepadla až na 3. miesto. Celta Vigo sa posunula na 1. priečku, pričom v sezóne 2015/2016 ešte neprehrala.

Celta Vigo - FC Barcelona 4:1 (2:0) : 30. a 56. Aspas, 26. Nolita, 83. Guidetti - 80. Neymar

Levante - Eibar 2:2 (0:1) 52. Morales, 90.+ Deyverson - 10. a 48. Baston

Rayo Vallecano - Gijón 2:1 (1:0) 40. Trashorras (z pok. kopu), 48. Guerra - 49. Jonathan, ČK: 39. Espinoza (Gijón) po druhej ŽK