Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

09. mája 2019

Video: Britské drony mapovali Červený les pri Černobyle, odhalili aj nové ohniská radiácieBritskí vedci s pomocou dronov mapovali ukrajinský Červený les, čo je jedno z najrádioaktívnejších miest na Zemi. Pomocou nových senzorov poskytli ukrajinským úradom viac informácií o miestach s ...Zdieľať
cernobyl 676x451 BRATISLAVA 9. mája  - Britskí vedci s pomocou dronov mapovali ukrajinský Červený les, čo je jedno z najrádioaktívnejších miest na Zemi. Pomocou nových senzorov poskytli ukrajinským úradom viac informácií o miestach s najvyššou kontamináciou.

 

 

Stromy ostali oranžovéLes sa nachádza len 500 metrov od Černobyľskej atómovej elektrárne, kde v roku 1986 explodoval reaktor. Množstvo stromov, ktoré prežili, ostalo oranžových.

Britské National Centre for Nuclear Robotics (NCNR) vyvinulo nový systém, ktorý umožní vedcom s pomocou dronov mapovať rizikové miesta z bezpečnej vzdialenosti.

 

 

Odhalili nové ohniská radiácie


Aprílový výskum v podstate potvrdil súčasné chápanie rozloženia radiácie v lese, no ponúkol oveľa podrobnejšie detaily. Drony tiež odhalili nové ohniská radiácie.

Zamestnanci NCNR sa plánujú vrátiť do Ukrajiny v nasledujúcich mesiacoch a chcú preskúmať ďalšie oblasti zóny s rozlohou 2600 štvorcových kilometrov, kam môže vstúpiť čoraz viac ľudí. Vlani oblasť navštívilo približne 70-tisíc turistov.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Britské drony mapovali Červený les pri Černobyle, odhalili aj nové ohniská radiácie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Strhujúci psychotriler Jednoducho zmizla
<< predchádzajúci článok
Počet sťažností na vysielanie médií sa v roku 2018 zvýšil

Video: Britské drony mapovali Červený les pri Černobyle, odhalili aj nové ohniská radiácie - diskusné fórum čitateľov