Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Knižné novinky

23. júna 2022

Video: Najúspešnejšou slovenskou autorkou je Táňa Keleová-VasilkováSpisovateľ Jozef Banáš získal Zlatú knihu za svoj historický román o významnej osobnosti československej histórie Som Baťa, dokážem to!Zdieľať

Video: Najúspešnejšou slovenskou autorkou je Táňa Keleová-Vasilková

Najúspešnejší slovenskí autori za rok 2021 si v utorok (21. 6.) prevzali ocenenia Zlatá kniha a Platinová kniha. Kráľovná slovenského ženského románu Táňa Keleová-Vasilková, z ktorých sa doposiaľ predalo viac ako 1.500.000 kusov, získala tri ceny. Zlatá kniha za rok 2021 jej patrí za román Skúšky, ktorý písala v období pandémie. Platinové knihy získali jej predchádzajúce diela Rodinné klbko a Manželky po rokoch.

Ocenenia odovzdalo vydavateľstvo Ikar svojim najúspešnejším slovenským autorom, ktorí dosiahli predaje viac ako 15.000 kusov v prípade Zlatej knihy a viac ako 25.000 kusov v prípade Platinovej knihy.

Dve ocenenia si odniesol Jozef Karika, autor trilerov a veľkých spoločenských románov. Zlatú knihu získal za román Na smrť II: Bez milosti a Platinovú knihu za druhú časť rozsiahlej spoločenskej ságy V tieni mafie 2 - Čas dravcov.

Spisovateľ Jozef Banáš získal Zlatú knihu za svoj historický román o významnej osobnosti československej histórie Som Baťa, dokážem to!

Platinovú knihu udelili na Ikariáde, ktorú hudobne sprevádzala Zuzana Smatanová so skupinou, aj detskej knihe Zvieratká z abecedy od autorskej dvojice Ivona Ďuričová a Adrián Macho.

Pozrite si VIDEO reportáž z Ikariády:

 

Cenu literárnej kritiky Zlaté pero 2021 si odniesla Mariana Čengel Solčanská za knihu Proces s mŕtvym.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Celeste onovom albume: „Bude to sladko-kyslá cukrová vata so silným charakterom spovede
<< predchádzajúci článok
Festival Vrbovské Vetry 2022 už pozná všetky mená vo svojom programe