13. januára 2017

Na snímke zľava: Taylor Hall (9) za New Jersey Devils' a Andrej Sekera (2) za Edmonton Oilers'. Foto: TASR/AP
New York 13. januára (TASR) - Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera prispel gólom k výhre Edmontonu nad New Jersey 3:2 po predĺžení v zápase zámorskej NHL. Pre zadáka Oilers to bol piaty presný zásah v ročníku.

Nedarilo sa Bostonu, ktorý prehral na ľade Nashvillu 1:2, slovenský kapitán Bruins Zdeno Chára odohral vyše 20 minút a zaknihoval jeden mínusový bod. Neuspel ani Detroit, ktorý prehral v Dallase 2:5. Slovenský útočník Red Wings Tomáš Tatar strávil na ľade vyše 14 minút, zapísal si dva mínusové body.

Los Angeles Kings po dvoch tretinách vyhrávali doma nad St. Louis 5:1. V bránke "kráľov" chytal Slovák Peter Budaj, jeho krajan a spoluhráč Marián Gáborík mal na konte dve asistencie.

Minnesota - Montreal 7:1,
Los Angeles - St. Louis 5:1 po 2. tretine (za domácich chytal P. BUDAJ, M. GÁBORÍK 0+2)