Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Reality show    SuperStar

20. januára 2019

Video: Superstaristka Karmen Pál-Baláž predstavila emotívny singel AnjelNámet piesne vznikol trochu netradične. Text napísala mladá mamička z Popradu Adriana Pusztová. Pôvodne ho poslala spevákovi Adamovi Ďuricovi.Zdieľať
Speváčka Karmen Pál-Baláž vo videoklipe k piesni Anjel.

Talentovaná rodáčka z Rožňavy Karmen Pál-Baláž predstavuje emotívnu skladbu Anjel. Hudbu jej zložil Adam Ďurica. Jej signifikantný chraplák tejto inak jemnej pesničke dodal ráznosť a šmrnc. Karmen vo videu pôsobí ako princezná v zasneženej rozprávke. TASR informovala PR manažérka Ľuba Svatá.

K hudbe má blízko odmalička

Karmen Pál-Baláž, ktorá sa minulý rok zúčastnila na známej televíznej speváckej súťaži, skončila spomedzi tisícok súťažiacich na treťom mieste. Už v tom čase ju označovali za veľký talent a predpovedali jej úspešnú spevácku kariéru. A to napriek tomu, že Karmen nikdy nenavštevovala hodiny spevu. K hudbe však mala vždy veľmi blízko. Už odmalička sa učila hrať na rôznych hudobných nástrojoch a spievala ľudovky. V základnej škole založili s bratom, sesternicami a bratrancami rodinnú kapelu. Chodila do základnej umeleckej školy, kde sa jej najväčšou láskou stala hra na klavíri. Donedávna koncertovala s takmer rodinnou kapelou Acoustic Nights, v ktorej vystupovala spolu s otcom Mariánom po celom Slovensku. Teraz sa však vydala na sólo kariéru a predstavuje svoj debut, emotívnu skladbu Anjel.

 

Oslovil ju Adam Ďurica

Námet piesne vznikol trochu netradične. Text napísala mladá mamička z Popradu Adriana Pusztová. Pôvodne ho poslala spevákovi Adamovi Ďuricovi. Keď si ho nedávno znovu prečítal, rozhodol sa, že ho zhudobní. Adam si však zaumienil, že pesničku nebude spievať on, ale že osloví Karmen, ktorú zhodou okolností pred časom počul spievať na jednej akcii.

"Adam ma oslovil na spoluprácu s piesňou Anjel cez vydavateľstvo Universal Music. Hneď po prvom vypočutí som vedela, že idem do toho. Veľmi sa mi páčila. Som vďačná za to, že sa Adam so mnou skontaktoval a že je ochotný zaoberať sa mnou, mojím spevom, písať mi pesničky a pomáhať mi v hudobnej kariére," porozprávala o začiatku spolupráce skromná interpretka.


 

Klip natáčali v zasneženej prírode

O výsledný zvuk pesničky Anjel sa postaral Matej Turcer z Pulp Studio, ktorý má na svedomí aj produkciu Adamovho posledného albumu 30. Piesni sa ušiel aj elegantný videoklip, ktorý zrežíroval český režisér Jakub Mahdal. Karmen sa v klipe prechádza zasneženou krajinou a na sebe má iba dlhé biele šaty s rukávmi, ktoré pripomínajú krídla. V snímke skutočne pôsobí ako anjel a náramne jej to pristane. Jakub si na nakrúcanie vybral malebnú obec Bedřichov v Libereckom kraji, v ktorej bola v tom čase bohatá snehová pokrývka. Napriek tomu, že speváčke bola po celý čas obrovská zima, nenechala na sebe nič poznať a v klipe sa tvári veľmi pôvabne.

"Jakub vymyslel, že natočíme k pesničke zimný zasnežený klip. Túžila som po tom mať klip k Anjelovi niekde vonku v prírode, tak sa mi tá kombinácia veľmi pozdávala a prikývla som. Samotný priebeh nakrúcania nebol jednoduchý, lebo teploty v horách klesli na -7°C. No napriek tomu sme to zvládli a už vtedy som vedela, že sa za ten výsledok oplatí trošku obetovať," priznala Karmen.
Napriek tomu že Karmen koncertuje na rôznych akciách a pracuje na ďalších skladbách, najbližšie sa predstaví aj na jarných koncertoch Adam Ďurica a hostia – akustické koncerty, kde bude hosťovať. Na tomto turné okrem nej vystúpia aj Peter Bič s Viktóriou Vargovou z formácie Peter Bič Project a Sima Martausová.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Aktuálna SuperStar Tereza Mašková predstavuje singel New Me aj album (20. 11. 2018)
 SuperStar 2018: Víťazkou sa stala Tereza Mašková (11. 6. 2018)
 SuperStar 2018: V SuperStar sa prepisovala história. Pozrite sa kto postúpil do super finále (4. 6. 2018)
 SuperStar 2018: Zvrat v súťaži. Vypadnúť mali dvaja, nakoniec je všetko inak (28. 5. 2018)
 SuperStar 2018: Druhé finále plné sĺz. Súťaž opustili títo dvaja speváci (21. 5. 2018)
 Video: Lacko Angyal predstavil ďalšiu pieseň. Dostane vás hneď na prvýkrát (21. 5. 2018)
 SuperStar 2018: Prvé finálové kolo skončilo. Vypadli títo speváci (14. 5. 2018)
 SuperStar 2018: Tieto speváčky sa stali finalistkami SuperStar 2018 (7. 5. 2018)
 SuperStar 2018: Do finále postúpilo týchto 5 spevákov (30. 4. 2018)
 SuperStar 2018: Do SuperStar sa po siedmich rokoch vracia Leoš Mareš (24. 2. 2018)nasledujúci článok >>
Zomrel Tony Mendez, skutočný agent CIA z oscarového filmu Argo
<< predchádzajúci článok
VIDEO: Prsná stena pomáha v prevencii rakoviny prsníkov

Video: Superstaristka Karmen Pál-Baláž predstavila emotívny singel Anjel - diskusné fórum čitateľov

Len tak....11.9. 11:16:12