Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

06. marca 2018

Video: Volkswagen vystavuje v Ženeve na autosalóne model elektrického vozidla I.D. VizzionVolkswagen (VW) pokračuje v tomto roku v raste predaja svojich automobilov. V januári bol jeho medziročný prírastok 7,2 % a vo februári viac ako 5 %. V utorok to uviedol na ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 

Ženeva 6. marca (TASR) - Volkswagen (VW) pokračuje v tomto roku v raste predaja svojich automobilov. V januári bol jeho medziročný prírastok 7,2 % a vo februári viac ako 5 %. V utorok to uviedol na ženevskom autosalóne, prvom veľkom európskom automobilovom veľtrhu v novom roku, šéf základného závodu koncernu vo Wolfsburgu Herbert Diess.

VW vystavuje aj prototyp svojho luxusného auta s elektrickým pohonom pod názvom I.D. Vizzion. Začne sa sériovo vyrábať o necelé dva roky. Bude stáť približne toľko ako vozidlo rovnakej veľkosti s dieselovým motorom. O vystavenom exponáte Diess poznamenal: „VW robí pokroky."

Automatická jazda má priniesť posádke novú úroveň komfortu a bezpečnosti. O pohon sa postará dvojica elektromotorov so spoločným výkonom 225 kW. Maximálna rýchlosť bude obmedzená na 180 km/h. Fascinujúci je dojazd. Na jedno nabitie má I.D. Vizzion absolvovať až 665 km. To vďaka li-ion batériám s kapacitou 111 kWh. To je viac, než má súčasná Tesla S. Na luxusný elektromobil s logom VW sa ešte netešte. V roku 2020 príde najprv elektrický hatchback a po ňom v rýchlom slede MPV a crossover. Phaeton je plánovaný najskôr na rok 2021.

Video: Predstavenie Volkswagen I.D. Vizzion (Phaeton)

 

 

Video: Volkswagen vystavuje v Ženeve na autosalóne model elektrického vozidla I.D. Vizzion
 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Hlbokom zasadia lipovú rodovú alej
<< predchádzajúci článok
Národný park Poloniny obhájil Európsky diplom