Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

29. apríla 2020

Vidiek sa v novinke Hrajte trúbky spojil s hviezdami world musicRytmická novinka s názvom Hrajte trúbky v sebe spája povestnú pozitivitu Vidieka a hudobné majstrovstvo Bobana a Marka Markovičovcov.Zdieľať
Vidiek sa v novinke Hrajte trúbky spojil s hviezdami world music

 

Slovenská skupina Vidiek má novú pieseň, v ktorej frontman kapely Jano Kuric spieva "Hrajte trúbky, hrajte tú, ako keby sa nič nestalo". V novinke sa vidiečania spojili s hviezdami world music, otcom a synom Bobanom a Markom Markovičom.


Rytmická novinka s názvom Hrajte trúbky v sebe spája povestnú pozitivitu Vidieka a hudobné majstrovstvo Bobana a Marka Markovičovcov. "Prvýkrát som Bobana s orchestrom počul v soundtracku Kusturicovho filmu Underground, a hneď som sa do nich zamiloval. Osobne sme sa stretli až minulý rok v septembri v Bratislave, keď koncertovali v Slovenskom rozhlase. Fantastický koncert," zaspomínal si Kuric.

Ako ďalej prezradil, Vidiek si s Markovičovcami padol do oka. "Povedali sme si, že musíme spolu niečo spraviť. Chvíľu sa nič nedialo, ale kríza, ktorú priniesla pandémia, nás naštartovala a výsledok stojí za to. Naschvál sme to tomu vírusu ukázali, že hudba je silnejšia a musí nás zabávať aj teraz. Jednoducho, ako keby sa nič nestalo," dodal k novej pesničke spevák.

V čase, keď si udržujeme medzi sebou bezpečnú vzdialenosť a nikam necestujeme, je ťažké hovoriť o spoločnom nahrávaní. Každý preto nahrával sám, vidiečania po jednom v Bratislave a Rovinke, Boban v rodnom mestečku Vladičin Han na juhu Srbska a Marko v Belehrade. Mixovalo sa v Šamoríne a mastrovalo v Londýne. Autorom hudby a textu je gitarista Richard Jajcay.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Seniorom pomôžu s prekonaním izolácie počas koronakrízy robotické zvieratká (video)
<< predchádzajúci článok
Prihlásil sa výherca, ktorý v lote vyhral rekordných 18 miliónov eur

Vidiek sa v novinke Hrajte trúbky spojil s hviezdami world music - diskusné fórum čitateľov