Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

18. júla 2019

ViOn sa chce napriek obmene kádra vyhnúť bojom o záchranuNa snímke zľava športový riaditeľ Juraj Koprda, predseda predstavenstva Martin Ondrejka, hlavný tréner Karol Praženica a kapitán mužstva Tomáš Dubek počas tlačovej konferencie ViOn Zlaté Moravce - Vráble pred novou sezónou ...Zdieľať
Na snímke zľava športový riaditeľ Juraj Koprda, predseda predstavenstva Martin Ondrejka, hlavný tréner Karol Praženica a kapitán mužstva Tomáš Dubek počas tlačovej konferencie ViOn Zlaté Moravce - Vráble pred novou sezónou futbalovej Fortuna ligy 18. júla 2019 v Zlatých Moravciach. Foto: TASR - Henrich Mišovič
Zlaté Moravce 18. júla (TASR) - Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce sa v novej sezóne Fortuna ligy chcú vyhnúť bojom o záchranu a ich cieľom je pobiť sa o umiestnenie v prvej šestke. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to vyhlásil predseda predstavenstva klubu Martin Ondrejka.


"Cesta za záchranou nebola v minulom ročníku jednoduchá, poďakovanie preto patrí všetkým, čo sa o udržanie ligy pričinili. Príprava na novú sezónu prebehla podľa plánu. Tradične prišlo k obmene kádra a odchodov bolo nepomerne viac. Do mužstva sa po určitých problémoch vrátil Pintér, dnes sa finalizuje prestup Tótha z Poľska. Sme radi, že sa nám podarilo udržať v podstate kostru mužstva z jarnej časti, mrzí nás však odchod Ľuptáka. Tak ako po iné roky pracujeme s nižším rozpočtom, ale všetky záväzky máme vyrovnané. Cieľom do novej sezóny je určite záchrana, ale budeme sa biť o prvú šestku. Chceme hrať atraktívny futbal pre ľudí, chceme, aby šport plnil funkciu zábavy," uviedol Ondrejka.Aj tréner Karol Praženica verí, že tím nebude namočený do bojov o udržanie ligovej príslušnosti ako vlani: "Hoci ma mrzí nevyrovnaný pomer odchodov a príchodov, pevne verím, že nebudeme mať také problémy ako v minulej sezóne. Môj hlavný cieľ je záchrana v súťaži. Príprava prebehla v domácich podmienkach, kde máme v postate všetko, čo potrebujeme. Sme radi, že všetci chalani sú pripravení a zdravotne v poriadku."

Za kabínu prezentoval ciele mužstva kapitán Tomáš Ďubek. "Osobne by som už nechcel zažiť takú jeseň ako minulý rok. Všetci chalani sa už tešia na prvý zápas, budeme sa snažiť hrať najlepšie ako vieme. Verím, že bude chodiť na zápasy toľko priaznivcov ako v závere sezóny," uviedol Ďubek, ktorého tím odohral v prípravnom období šesť stretnutí s bilanciu 4–2–0 a skóre 11:5. Najlepším strelcom bol Martin Válovčan.

Samostatnou témou je ďalšie pôsobenie mladého útočníka Jakuba Šveca. "Dohoda bola, že Jakub prestúpi do Dunajskej Stredy a následne sa vráti na ročné hosťovanie k nám. Celú prípravu absolvoval s tímom DAC, verím však, že v nedeľu už nastúpi za ViOn," dodal Ondrejka.

Odchody: Krnáč, Práznovský, Karlík, Kwin, Kelez, Chomutov, Dočekal, Beseda, Švec, Ľupták

Príchody: Kovaľ (Skalica), Adam Mihálik (Žilina), Pindroch – Nitra, Martin Tóth (Sosnowiec), Silvio Rodrigues (Brazília), Bojnák, Török, Janek, Haspra – z akadémie PFA.


Káder na novú sezónu:


Brankári: Chovan, Pindroch

Obrana: Asanovič, Chren, Pintér, Tóth, Brašeň, Török, Haspra, Čögley, Janek

Stredopoliari: Grozdanovski, Duga, Orávik, Ďubek, Richtárech, Bojnák

Útočníci:
Válovčan, Tkáč, Kovaľ, Mihálik, Silvio Rodrigues Junior


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Päť slovenských lodí postúpilo do semifinále na MS vo vodnom slalome
<< predchádzajúci článok
FC Petržalka sa chce v II. lige pohybovať v pokojných vodách