23. októbra 2009

Višňovský dal gól a pridal aj dve asistencie

Hlavným hrdinom spomedzi slovenských hokejistov vo štvrtkových zápasoch zámorskej NHL bol obranca Edmontonu Ľubomír Višňovský, ktorý pomohol svojmu tímu v zápase proti Columbusu k víťazstvu 6:4 jedným ...

NEW YORK 23. októbra (SITA) - Hlavným hrdinom spomedzi slovenských hokejistov vo štvrtkových zápasoch zámorskej NHL bol obranca Edmontonu Ľubomír Višňovský, ktorý pomohol svojmu tímu v zápase proti Columbusu k víťazstvu 6:4 jedným presným zásahom a dvoma gólovými prihrávkami. Gólovo sa presadil aj ďalší slovenský bek Andrej Meszároš, ktorý jedným zásahom pomohol k víťazstvu Tampy Bay nad San Jose 5:2. Víťazný zásah Los Angeles v stretnutí s Dallasom zaznamenal v predĺžení Michal Handzuš. Asistencia kapitána Bostonu Zdena Cháru vo Philadelphii stačila "medveďom" len na 1 bod, keďže podľahli po samostatných nájazdoch 4:5. Z víťazstva sa netešil ani Marián Gáborík. Jeho 7 gól v sezóne nestačil New Yorku Rangers na víťazstvo nad New Jersey na domácom ľade (2:4). Vo štvrtok vyšiel naprázdno len obranca Washingtonu Milan Jurčina, ktorý sa však mohol tešiť z triumfu nad Atlantou 5:4. V bránke Montrealu sa opäť predstavil Jaroslav Halák, ktorý si pripísal prvý triumf v sezóne po víťazstve nad New Yorkom Islanders 5:1, keď slovenský gólman zlikvidoval 21 z 22 striel na svoju bránku.

Výsledky štvrtkových stretnutí NHL:

Montreal - New York Islanders 5:1 (2:0, 1:0, 2:1) - Jaroslav Halák (Montreal) odchytal celý zápas a zlikvidoval 21 z 22 striel na svoju bránku

Philadelphia - Boston 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0, 1:0) - Zdeno Chára (Boston) 0+1

New York Rangers - New Jersey 2:4 (0:2, 2:0, 0:2) - Marián Gáborík (New York Rangers) 1+0

Atlanta - Washington 4:5 (2:2, 0:3, 2:0)

Tampa Bay - San Jose 5:2 (2:0, 1:1, 2:1) - Andrej Meszároš (Tampa Bay) 1+0

Ottawa - Nashville 5:6 po predĺžení (0:3, 0:0, 5:2 - 0:1)

Edmonton - Columbus 6:4 (1:2, 2:2, 3:0) - Ľubomír Višňovský (Edmonton) 1+2

Phoenix - Detroit 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Los Angeles - Dallas 5:4 po predĺžení (2:1, 2:0, 0:3 - 1:0) - Michal Handzuš (Los Angeles) 1+0