01. marca 2008

Vittek sa vrátil po pol roku, Norimberg však padá ďalej

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Vittek (nar. 1. apríla 1982) sa po polročnej pauze zapríčinenej nepríjemným zranením ľavého kolena vrátil v sobotu 1. marca na trávnik v súťažnom ...

HANNOVER 1. marca (WEBNOVINY) - Slovenský futbalový reprezentant Róbert Vittek (nar. 1. apríla 1982) sa po polročnej pauze zapríčinenej nepríjemným zranením ľavého kolena vrátil v sobotu 1. marca na trávnik v súťažnom stretnutí. Útočník, ktorý presne za mesiac oslávi svoje 26. narodeniny, nastúpil v drese svojho zamestnávateľa, nemeckého prvoligového klubu 1. FC Norimberg, od úvodu druhého polčasu v stretnutí 22. kola I. bundesligy na pôde Hannoveru. Ani jeho dlhoočakávaný comeback, ktorý sa musel odložiť pre virózu, však bavorskému tímu nepomohol k zlepšeniu nálady. Zverenci trénera Thomasa von Heesena totiž podľahli svojmu súperovi 1:2 a aktuálne sú na nelichotivej 16. priečke tabuľky s rovnakým počtom bodov (17) ako majú predposledný Cottbus a posledný Duisburg. Cottbus má navyše k dobru odložený domáci zápas so Stuttgartom. Róbert Vittek, ktorý sa začiatkom septembra minulého roka podrobil úspešnej operácii poškodeného menisku a chrupavky v ľavom kolene, nahradil na trávniku v Hannoveri po prestávke Charisteasa a v ofenzívnej formácii sa tak pripojil ku Kollerovi a Sajenkovi. Ešte pred príchodom odchovanca Slovana Bratislava išli domáci do vedenia zásluhou Brugginka, v 52. min potom po asistencii Kollera vyrovnával Misimovič. Tri body pre Hannover zabezpečil o 13 minút neskôr Huszti. V drese mužstva z easyCredit štadióna sa na niekoľko záverečných minút objavil aj ďalší slovenský reprezentant Marek Mintál (v 86. min vystriedal Klugeho), no ani on želaný zvrat nepriniesol. Norimberg tak v piatich jarných kolách ešte nezvíťazil (bilancia 2 remízy a 3 prehry), pričom naposledy sa z plného bodového zisku Mintál a spol radovali 9. decembra 2007 v dueli 16. kola na domácej pôde proti Herthe Berlín (2:1). V nasledujúcom 23. bundesligovom kole privítajú zverenci Thomasa von Heesena na vlastnom ihrisku Hamburger SV (nedeľa 9. marca o 17.00 h). SITA