Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. marca 2023

Vrátia sa Rusi k obrannému plánu? Podľa britského ministerstva mali útočné pokusy nepresvedčivé výsledkySnaha ruských síl stabilizovať frontovú líniu naznačuje návrat Moskvy k obrannému operačnému plánu po tom, čo útočné pokusy nepriniesli žiadne presvedčivé výsledky. V najnovšej správe na to poukazuje ...Zdieľať
aptopix_russia_ukraine_war_65871 676x451 25.3.2023 (SITA.sk) - Snaha ruských síl stabilizovať frontovú líniu naznačuje návrat Moskvy k obrannému operačnému plánu po tom, čo útočné pokusy nepriniesli žiadne presvedčivé výsledky. V najnovšej správe na to poukazuje britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Útok ruských jednotiek na mesto Bachmut v Donbase sa z veľkej časti zastavil. Podľa spravodajských údajov ide zrejme predovšetkým o dôsledok výrazného vyčerpania ruských síl. Britské ministerstvo obrany však tvrdí, že Ukrajina pri obrane mesta utrpela značné straty.

„Situácia v Rusku sa pravdepodobne zhorší aj v dôsledku napätia medzi ruským ministerstvom obrany a Wagnerovou skupinou, ktorá poskytuje vojakov v tejto oblasti,“ uvádza sa v správe.

Spravodajská služba Spojeného kráľovstva naznačuje, že Rusko pravdepodobne presunulo svoje operačné zameranie na Avdijivku južne od Bachmutu a na sektor Kreminna - Svatove na severe, teda do oblastí, kde sa Rusko pravdepodobne len snaží stabilizovať frontovú líniu.

„To naznačuje všeobecný návrat k defenzívnejšiemu operačnému plánu po nepresvedčivých výsledkoch pokusov Ruska o všeobecnú ofenzívu od januára 2023,“ píše sa v hodnotení.


Britská spravodajská služba predtým informovala, že ruské sily mierne zlepšili svoju pozíciu v blízkosti Kreminny, ale vo všeobecnosti sa sústredili viac na obranu ako na útok.


Zdroj: SITA.sk - Vrátia sa Rusi k obrannému plánu? Podľa britského ministerstva mali útočné pokusy nepresvedčivé výsledky © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensku podľa KDH hrozí, že z končiacich eurofondov a Plánu obnovy prepadne viac ako šesť miliárd eur
<< predchádzajúci článok
Čína naznačila zvýšenie vojenskej pomoci Rusku, ale podľa Bidena zatiaľ zbrane neposkytla