Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

15. apríla 2019

VW využije čínskych softvérových inžinierov pri vývoji autonómnych áutIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
 
Šanghaj 15. apríla (TASR) - Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) využije čínskych vývojárov softvéru, aby mu pomohli navrhnúť globálnu architektúru autonómnych vozidiel. Uviedol to v pondelok Stephan Wöllenstein, šéf čínskej divízie osobných áut VW, podľa ktorého v tejto ázijskej krajine je, na rozdiel od iných regiónov, "prevaha" kvalifikovaných programátorov.


Výrobcovia automobilov sa pretekajú o to, kto rýchlejšie vyvinie pokročilé asistenčné systémy a autonómne funkcie riadenia. Snažia sa preto nájsť kvalifikovaných inžinierov, ktorí by vyvinuli softvérové algoritmy potrebné na to, aby sa vozidlá naučili správne reflexy.

Volkswagen má v Číne päť výskumných a vývojových pracovísk, v ktorých zamestnáva približne 4000 technikov. Ich priemerný vek je 29 rokov a noví softvéroví rýchlo pribúdajú.

Prevaha softvérových inžinierov v kombinácii s ochotou krajiny zavádzať infraštruktúru pre autonómne vozidlá urobí z Číny jeden z prvých trhov, na ktorom budú mať takéto autá široké zastúpenie.

Aj čínski dodávatelia pomôžu koncernu Volkswagen navrhnúť globálnu autonómnu architektúru vozidiel. "Časť práce na vývoji softvéru bude možné urobiť napríklad v čínskych prevádzkach koncernu Volkswagen Group," povedal Wöllenstein.

Čína sa v oblasti autonómnych áut stáva vedúcim globálnym výskumno-vývojovým centrom, uviedol Sven Patuschka, vedúci výskumu a vývoja skupiny Volkswagen. "Budeme ďalej posilňovať naše schopnosti vyvíjať niektoré technológie v Číne pre Čínu a pre zvyšok sveta. Nachádzame tu vynikajúce talenty a sú pripravené riešiť požiadavky zákazníkov na tomto fascinujúcom trhu," dodal Patuschka.

Volkswagen tiež skúma, či zmeniť štruktúru svojich spoločných podnikov v Číne s FAW, SAIC a JAC s cieľom zlepšiť možnosti výskumu a vývoja. "Diskutujeme, ako rozšíriť a prehĺbiť spoluprácu s našimi partnermi," poznamenal Wöllenstein. Odmietol však komentovať, či sa VW snaží zmeniť vlastnícku štruktúru spoločných podnikov.

Seat, španielska dcéra VW, spolupracuje s čínskym partnerom JAC na vývoji druhej menšej architektúry elektrických vozidiel. "JAC Volkswagen a Seat prevzali vedenie projektu," povedal výkonný riaditeľ koncernu VW Herbert Diess.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O voľné rozhlasové frekvencie má záujem desať vysielateľov
<< predchádzajúci článok
Laššáková: Svetový deň umenia pripomína i dôležitosť umenia pre život

VW využije čínskych softvérových inžinierov pri vývoji autonómnych áut - diskusné fórum čitateľov