Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. augusta 2023

Výcvik ukrajinských pilotov na stíhačky F-16 začne na jeseň, oznámili Spojené štátySpojené štáty oznámili, že v októbri začnú s výcvikom ukrajinských pilotov na stíhačky F-16. Hovorca Pentagonu Pat Ryder vo štvrtok ...Zdieľať
gettyimages 1312514549 676x414 25.8.2023 (SITA.sk) - Spojené štáty oznámili, že v októbri začnú s výcvikom ukrajinských pilotov na stíhačky F-16. Hovorca Pentagonu Pat Ryder vo štvrtok vysvetlil, že Ukrajinci v septembri najprv absolvujú lekcie angličtiny pre pilotov a potom začnú s leteckým výcvikom na leteckej základni národnej gardy v Tuscone.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Dĺžka výcviku nie je známa


Presný počet pilotov USA zatiaľ nemajú, ale podľa Rydera rátajú s niekoľkými pilotmi a desiatkami pracovníkov logistiky a údržby. Nie je známe, koľko bude výcvik pilotov trvať, keďže Ukrajinci sú naučení lietať na MiG-och a Suchojoch.

Americkí piloti stíhačiek F-16 absolvujú výcvik za osem mesiacov, ak sú nováčikovia, a zhruba päť mesiacov, ak majú viac skúseností, povedal Ryder. Zároveň vysvetlil, že výcvik bude zahŕňať množstvo špecifických inštrukcií, vrátane základných zručností, ako sú lietanie vo formácii a základné stíhacie manévre, bojové manévre, taktické zásahy či potlačenie nepriateľskej protivzdušnej obrany.

Preventívny výcvik pilotov


To všetko popri školení pre pracovníkov logistiky a údržby. Spojené štáty sa rozhodli preventívne zabezpečiť výcvik ukrajinských pilotov na stíhačkách F-16 po tom, čo uznali, že výcvik v Európe nakoniec dosiahne kapacitu, dodal Ryder.

Dánsko a Holandsko cez víkend sľúbili, že pošlú Ukrajine stíhačky F-16 po tom, čo potenciálnu dodávku odobrili Spojené štáty. Bojové lietadlá má v pláne poslať aj Nórsko.Zdroj: SITA.sk - Výcvik ukrajinských pilotov na stíhačky F-16 začne na jeseň, oznámili Spojené štáty © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sociálny systém by nemal byť stimulom pre imigráciu, rakúskym prisťahovalcom možno pribudne nová povinnosť 
<< predchádzajúci článok
Trump po zatknutí strávil vo väzbe dvadsať minút, prepustený bol na kauciu