Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. novembra 2021

Vyšetrovanie v kauze Očistec sa skončilo, policajti vykonali desiatky výsluchov a vypočuli takmer sto svedkovVyšetrovanie v kauze známej ako Očistec bolo ukončené. Ako informoval hovorca Generálnej prokuratúry SRZdieľať
dsc_3126 676x488 5.11.2021 (Webnoviny.sk) - Vyšetrovanie v kauze známej ako Očistec bolo ukončené. Ako informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan, aktuálne prebieha štúdium spisového materiálu zo strany obvinených a ich obhajcov.


„Konečný návrh vyšetrovateľa preto ešte na prokuratúru doručený nebol. Celkovo bolo v prípade obvinených 21 osôb. Spolu 10 obvinených osôb bolo vylúčených na samostatné trestné konanie," povedal hovorca s tým, že pôvodne bolo predmetom trestného stíhania 25 skutkov.

Vinia ich aj z korupcie


„Počas vyšetrovania boli vypočutí všetci obvinení, viacerí opakovane. Celkovo išlo o 46 výsluchov. Počas konania bolo vypočutých aj 92 svedkov, niektorí aj opakovane," vysvetlil Skladan.

Dodal, že počas vyšetrovania bolo vykonané aj znalecké dokazovanie a zabezpečený bol aj rozsiahly listinný materiál.

Bývalý policajný prezident Tibor G., exšéf Národnej kriminálnej agentúry Peter H. alebo bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert K sú v rámci kauzy Očistec obvinení napríklad zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z korupčných trestných činov a z trestného činu zneužívania právomocí verejného činiteľa.

Expolicajti išli na slobodu


Senát 5T Najvyššieho súdu SR na neverejnom zasadnutí 4. novembra rozhodol, že títo bývalí policajní funkcionári, ako aj ďalší expolicajti Marián Z. a Milan M. pôjdu na slobodu.

Senát zamietol ako nedôvodnú sťažnosť prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 26. októbra, ktorým bolo okrem iného rozhodnuté aj o zamietnutí návrhu prokurátora na predĺženie lehoty väzby obvinených.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vyšetrovanie v kauze Očistec sa skončilo, policajti vykonali desiatky výsluchov a vypočuli takmer sto svedkov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tržby maloobchodníkov v rámci Únie v septembri klesli, ale na Slovensku stúpli. Lepšie bolo len Estónsko
<< predchádzajúci článok
Ruský diplomat tragicky zomrel v Berlíne. Špekulovalo sa, že pracoval pre spravodajskú službu FSB

Vyšetrovanie v kauze Očistec sa skončilo, policajti vykonali desiatky výsluchov a vypočuli takmer sto svedkov - diskusné fórum čitateľov