13. februára 2007

Výsledky 50. kola hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov utorkových stretnutí 50. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2006/07: HKm Zvolen - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 4:2 (0:0, 2:0, 2:2) Góly: 30. Gašpar (Paciga), ...

BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorkových stretnutí 50. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2006/07:

HKm Zvolen - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Góly: 30. Gašpar (Paciga), 36. Cibula (F. Turek, Štork), 52. Babka (Cibula), 60. Klouda (Cibula, Babka) - 44. Michel Miklík (M. Školiak, M. Hovorka), 48. Róbert Huna (Kriška, Richard Huna)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - J. Višňovský, Horínek, 1151 divákov

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Dlouhý, Kumstát, Cebák - Cibula, F. Turek, L. Jurík - J. Kopecký, Klouda, Paciga - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - M. Chovan, J. Čierny, T. Jaško

L. Mikuláš: Falter - Rúfus, Droppa, M. Školiak, M. Bača, Grman, Petran, R. Sloboda, Tomaška - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Pohanka, M. Hovorka, Michel Miklík - Holečko, Trochta, Kuric - Milec, Bartík, Mach

Hráči Liptovského Mikuláša neprilákali na zimný štadión príliš veľa divákov. Od začiatku stretnutia sa hral otvorený hokej, ale šance sa nerodili. Až v 18. min sa dostal do gólovej príležitosti Kopecký, ale hosťujúca obrana ho za cenu vylúčenia zastavila. V záverečných sekundách prvého dejstva potom ešte zazvonila po strele Štorka žŕdka Falterovej bránky. V úvode II. tretiny ušla dvojica Kriška - Richard Huna, no nebola úspešná. Skóre stretnutia otvoril po Pacigovej prihrávke v polovici zápasu Gašpar. O šesť minút na to už bolo 2:0 pre domácich, keď sa strelecky presadil Cibula. Hostia v priebehu štyroch minút v záverečnej časti hry vyrovnali, postupne sa trafili Michel Miklík a Róbert Huna. V 52. min však obranca Babka strelou k pravej žŕdke dostal domácich do vedenia a v záverečnej power-play poslal puk do prázdnej bránky Klouda a poistil tak víťazstvo Zvolena.

Hlasy:

Jozef Frühauf (asistent trénera Zvolena): "Náš výkon nebol optimálny. Výsledok 2:0 uspokojil hráčov, stáva sa nám to často. Našťastie sme potom využili chyby súpera a rozhodla naša väčšia skúsenosť. Zápas sa po reprezentačnej prestávke nehral v nasadení."

Jerguš Bača (asistent trénera L. Mikuláša): "Zápas bol veľmi vyrovnaný a korektný. Po hrubých chybách sme prehrávali 0:2, ale dokázali sme vyrovnať. Naše mladé mužstvo v závere nedokázalo udržať krok so súperom, remízu sme mohli uhrať.

MHC Martin - Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 26. Podstavek (Klepáč), 48. Török (Trokan, Koložváry) - 32. A. Kollár (Barinka, Hanzal)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: 50. Fatyka (Trenčín) na 10 min za nešport. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Valach, Miľovčík, 3800 divákov

Martin: Ševela - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Kolba, I. Ďatelinka, Sadloň, Otčenáš - Török, Beran, Trokan - Podstavek, Koložváry, Važan - Gálik, Mahdalík, Špirko - Oravec, Markovič, P. Tabaček

Trenčín: Hála - Volek, P. Mikuš, Fatyka, Urban, Homer, Heš, J. Mikuš - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Hanzal, Húževka, Barinka - Melichárek, Kóňa, Sivák - Ružička, Sikorčin, Kútny

Trenčín zvolil aktívny a náročný spôsob hry, s ktorým mali domáci hráči určité problémy. Hostia mohli otvoriť skóre už v 6. min, ale Melichárek z bezprostrednej blízkosti pred Ševelom zodvihol puk vysoko nad bránku. Martinčania vystrašili súpera najmä v 14. min, keď Törökova strela vyprášila Hálov betón. V 16. min sa v dobrej príležitosti ocitol znovu Melichárek, no rovnako ako predtým mieril nad bránku. Skóre dostal do pohybu v 26. min Podstavek, ktorý premenil svoj únik pekným blafákom. Hostia odpovedali v 32. min, keď rýchly protiútok gólovo potrestal Kollár. Do tretej tretiny vstúpil lepšie Martin. V 45. min to domáci v presilovke prekombinovali a Trokan aj Török prepásli vhodný okamih na zakončenie. Rozuzlenie prišlo v 48. min, keď bojovník Török strelou pod brvno dostal svoj tím do vedenia - 2:1. Trenčania mali možnosť vyrovnať v 52. a 53. min, ale v presilovke o dvoch hráčov im zvlhol pušný prach. V závere domáci už svojho súpera držali na dištanc a najtesnejšie vedenie udržali do konca aj počas power-play Trenčína. Martinčania tak svoju víťaznú sériu natiahli už na sedem zápasov.

Hlasy:

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Trenčania boli nepríjemným súperom, ťažko sa proti nim hralo. Považujem ich za jeden z najlepších tímov v súťaži a pre nikoho nebude jednoduché sa s nimi v play-off stretnúť. V dnešnom zápase sme dodržiavali taktické pokyny a obrovskou vôľou, obetavosťou a bojovnosťou sme dokázali hostí zdolať."

Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Rozhodujúci gól sme dostali, keď sme nedokázali vyhodiť puk zo svojho obranného pásma. V Martine sme nepodali optimálny výkon, na niektorých hráčoch sa podpísala vyťaženosť a únava. Verím tomu, že keď sa vrátia "maródi", a keď sa ešte trochu skonsolidujeme, tak náš výkon bude gradovať."

HK 36 Skalica - HK Aquacity ŠKP Poprad 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Góly: 19. Hollý (M. Zajac) - 25. Jabrocký (Cipulis, Kasík), 32. Jabrocký (Valečko, Štolc), 40. Štolc (Cipulis, Jabrocký), 60. A. Kroták

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše R. Školiak na 10 min za nešport. správanie, D. Pašek na 5 min + DKZ za seknutie - Kasík na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Pavlovič - Tvrdoň, Müllner, 2700 divákov

Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Gula, K. Sloboda, Šille, Škadra, M. Zajac - T. Višňovský, Hollý, Šátek - Kocák, R. Školiak, Malík - D. Pašek, Hrnčirík, M. Horský

Poprad: Jarina - Michal Segľa, Jerofejevs, Valečko, Kasík, Bambúch, Gurčík, Čikovský, Poláček - Král, A. Kroták, Jasovský - Cipulis, Jabrocký, P. Svitana - Martin Segľa, Piatak, L. Svitana - J. Pavličko, Štolc, Bednár

Priebeh hry v I. tretine nasvedčoval tomu, že domáci poľahky získajú všetky body. Mali k tomu veľa príležitostí, nastrelili aj dve žŕdky, v bránke Popradu však vynikol spoľahlivo chytajúci Jarina. Skaličania sa ujali vedenia gólom Hollého v 19. min, ktorý pri pravej žŕdke zdvihol puk do horného rohu. Druhá tretina jednoznačne patrila hosťom, ktorí to potvrdili troma gólmi. Povestné skalické srdce tentoraz absentovalo, domáci sa ťažko presadzovali proti kvalitnej obrane Popradu. Na 1:1 vyrovnal Jabrocký po vyšachovaní skalickej obrany. Kocák na dvakrát neprekonal Jarinu, nepodarilo sa to ani Šátekovi o minútu neskôr. Hostia zvýšili na 2:1 v 32. min, keď Jabrocký tečoval Valečkovu strelu a Hamerlík cez spleť hráčov nič nevidel. Sekundu pred druhým klaksónom Skalica inkasovala opäť, keď sa Štolc "preštrikoval" cez domácu obranu a ponad rameno prekonal Hamerlíka. V tretej tretine Poprad takticky nedovolil domácim skórovať a pomohol k tomu aj spoľahlivý výkon Jarinu, no v bránke sa viackrát zaskvel aj domáci Hamerlík. Tréner Skalice sa odhodlal v poslednej minúte k hre bez brankára a Arne Kroták spečatil na konečných 1:4.

Hlasy:

Peter Oremus (tréner Skalice): "V prvej tretine sme vyhrali na počet striel 20:6, v druhej časti hry z našej strany nastalo nejaké uspokojenie, boli sme málo agresívni v súbojoch. Poprad zápas zvládol lepšie a vyhral zaslúžene. Chcem sa ospravedlniť trénerom hostí za ten faul, čo bol na konci. Ja si to s oboma pánmi hráčmi určite vyriešim, ale nezostane to nejakým spôsobom len tak. Ešte raz gratulujem súperovi, vyhral zaslúžene."

František Hossa (tréner Popradu): "Prvá tretina, pochopiteľne, nebola podľa našich predstáv a vďaka Kamilovi Jarinovi sme inkasovali len jeden gól. Po zmenách v zostave, keď sme to stiahli na tri útoky, sa to prejavilo aj na našej hre. V druhej tretine sme sa presadili aj strelecky. Tretiu časť sme chceli hrať bez vylúčenia a udržať stredné pásmo, aby sme domácim nedovolili dostať sa do tlaku, a to sa nám podarilo až do konca zápasu. Myslím si, že tie dve tretiny sme hrali veľmi dobre."

HC Košice - MsHK Žilina 10:2 (2:0, 6:0, 2:2)

Góly: 7. Šimurda, 17. Jendek, 22. Rudolf Huna (M. Varga, Jendek), 25. Rudolf Huna (Javín, M. Šterbák), 30. P. Bartoš (Javín, Lipovský), 34. Jenčík (Javín), 36. Špilár (Juraj Faith, Jendek), 40. Juraj Faith (P. Bartoš, Špilár), 43. Kall (Javín), 43. Jenčík (Pleva, Špelda) - 47. Valášek (Petrek), 52. Valach (Groma)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš - Gašparík, Grečko, 5390 divákov

Košice: Lipovský (41. J. Laco) - Kledrowetz, Špelda, Varga, Jendek, M. Šterbák, Javín - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - Rudolf Huna, Kmiť, Dravecký - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, Pleva, M. Lukáč - 42. Kall, 51. Kozák

Žilina: M. Laco (25. - 43. Urdák) - Turoň, Janísek, Kadlubiak, Kivoň, Saviels, Halász - Hvila, Lezo, Zlocha - Drábek, Lelkeš, Valach - Matuška, Groma, Valášek - Červený, Petrek

Priepastný rozdiel medzi lídrom súťaže a posledným mužstvom bol zreteľný od začiatku zápasu. Pravda, Košičanom pomohol k dvojgólovému vedeniu v I. tretine žilinský obranca Janíček, keď dvakrát nechtiac nasmeroval puk do vlastnej bránky. V 7. min po nájazde Šimurdu trafil hokejkou medzi betóny Mareka Laca a v 17. min kľakol do strely Jendeka. V II. tretine sa majster celkom zosypal. Už v 22. min pri presilovke zvýšil Rudolf Huna pri svojom prvom košickom štarte na 3:0. Ten istý hráč opäť pri početnej výhode v 25. min vyhnal Mareka Laca z bránky. Toho nahradil Urdák, no ani on si dlho čisté konto neudržal. Po nádhernej akcii domáceho mužstva, ktorú založil brankár Lipovský sa v nájazde presadil Bartoš - 5:0. Potom to z prvej skúšal Kivoň, ale Lipovský bol pozorný. Šance Špilára a Šimurdu skončili na Urdákovi, ale voľný kút v jeho bránke našiel v 34. min Jenčík. Pod hornú žŕdku to potom namieril Špilár - 7:0. V poslednej minúte druhého dejstva potrestal vylúčenie Žilinčana Drábeka po akcii na jeden dotyk Juraj Faith. V 43. min zvýšil Kall od modrej na 9:0 a osem sekúnd po jeho presnom zásahu sa diváci v Košiciach dočkali aj desiatky. Na 10:0 stanovil Jenčík a Urdák sa nechal vystriedať Marekom Lacom. V košickej bránke bol od začiatku tretej tretiny Ján Laco, ktorý úspešne čelil niekoľkým strelám, ale v 47. min ho prekonal Valášek a v 53. min sa pred košickú bránku predral Valach a strelil druhý žilinský gól. Potom sa už len dohrávalo.

Hlasy:

Anton Tomko (asistent trénera Košíc): "Z našej strany to bolo povinné víťazstvo. Diváci videli pekné kombinačné akcie s perfektným zakončením. V poslednej tretine sme už dohrávali v ľahšom tempe, nabádali sme chlapcov, aby hrali ďalej, ale za stavu 10:0 už motivácia nebola."

Dušan Gregor (tréner Žiliny): "Odohrali sme najslabší zápas v tomto zložení. Prvé dva góly, ktoré sme si dali sami, ovplyvnili zápas. Potom sme už jednoznačne ťahali za kratší koniec. Košice boli nad naše sily, ale svojim hráčom by som vytkol prístup. Mali by sa pozrieť na to, čo ešte potrebujú k tomu, aby mohli hrať extraligu."

HK Dynamax-oil Nitra - Slovan Bratislava 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly: 36. Raček (J. Kováčik), 43. J. Kováčik (J. Mihálik) - 9. Vorel (Kukumberg), 23. Tvrdoň (Hreus), 39. Pavlas, 60. J. Sýkora (Devečka, Tvrdoň)

Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:1, rozhodovali: Minár - Bednár, Orolin, 4532 divákov

Nitra: Konrád - Juraj Liška, J. Kováčik, Švarný, Suur, Bališ, Ablad, Topoli, Petrina - Čacho, J. Mihálik, Ľ. Kolník - Kmeč, M. Štefanka, Vozdecký - G. Saliji, S. Pavličko, S. Saliji

Slovan: Hovi - Kusovský, Srdínko, Pavlas, Hančák, Devečka, Sersen - Uram, Kukumberg, Vorel - Lažo, Ľ. Hurtaj, Ľ. Pištek - Gráčik, Hreus, Tvrdoň - J. Sýkora

Stretnutie začalo štyrmi presilovkami, no gól padol až v štvrtej v poradí, keď strelu Kukumberga tečoval za Konrádov chrbát Slovanista Vorel. V ďalšom priebehu mali domáci hráči niekoľko príležitostí na vyrovnanie, no Mihálik, Kolník ani Čacho neboli v gólových pozíciách úspešní. Rovnako tak neskóroval Kmeč, keď sa ocitol v úvode strednej časti hry sám pred Hovim. Následne na to prišiel trest v podobe druhého gólu hostí, ktorý bol pripísaný Tvrdoňovi, hoci puk sa dostal do brány Nitry od hokejky domáceho obrancu Švarného. Nitranom sa napokon v 36. min podarilo znížiť, keď Raček na dvakrát prekonal brankára Slovana. Vzápätí prišiel tlak domácich, Garip Saliji trafil žrď, no paradoxne sa presadili hostia, keď po chybe obrancu Švarného skončila Pavlasova bomba od modrej v sieti. V úvode tretej tretiny mali gól na hokejkách Kolník i Pavličko, no na 2:3 znížil obranca Kováčik, keď sa "preštrikoval" pred Hoviho a bekhendom poslal puk ponad jeho vyrážačku do siete. V poslednej minúte dal bodku za stretnutím hosťujúci Sýkora, ktorý upravil na konečných 2:4.

Hlasy:

Ivan Dornič (tréner Nitry): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. V úvode sme nevyužili dve presilovky, naopak súper využil početnú výhodu na strelenie gólu. Celý zápas sme doťahovali, no Slovan hral disciplinovanejšie a zaslúžene zvíťazil."

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Som veľmi spokojný, chlapci hrali kolektívny a rýchly hokej, navyše veľmi disciplinovane. Bolo to vyrovnané stretnutie a som rád, že je liga takto vyrovnaná. To znamená, že nás čaká zaujímavé play-off."