05. januára 2007

Výsledky po dueloch 38. kola hokejovej Extraligy

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 38. kola slovenskej hokejovej extraligy 2006/2007: MsHK Žilina - Slovan Bratislava 3:6 (0:1, 1:2, 2:3) Góly: 38. J. Dlouhý (Hreus), 50. ...

BRATISLAVA 5. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 38. kola slovenskej hokejovej extraligy 2006/2007:

MsHK Žilina - Slovan Bratislava 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)

Góly: 38. J. Dlouhý (Hreus), 50. Michal Straka (Hanzal, Hreus), 54. Hanzal (Michal Straka) - 16. Ľ. Hurtaj (Ľ. Pištek, Kuľha), 24. Pavlas (Vorel, Ľ. Hurtaj), 25. Uram (Pavlas, Vorel), 51. Vorel (Uram, Pavlas), 58. Srdínko (Vorel), 60. Pavlas

Vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše: 26. Krajči 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:4, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Valach, Orolin, 1461 divákov

Žilina: I. Petrík - Kusovský, Dlouhý, T. Slovák, Kivoň, J. Turoň, P. Frühauf, Saviels, Halász - Hanzal, Hreus, Michal Straka - Hvila, Gálik, Krajči - Opatovský, Lezo, Zlocha - Oravec, Bulík, Lelkeš

Slovan: J. Chovan - Pavlas, Srdínko, M. Hruška, Sersen, Kolba, Wagenhoffer - Uram, Kukumberg, Vorel - Kuľha, Ľ. Hurtaj, Ľ. Pištek - Gráčik, J. Sýkora, M. Kokavec

Domáci tréner Dušan Gregor do prvého novoročného zápasu urobil zmeny v zostave. Žilinčania začali aktívnejšie, už v 2. min mal gólovú príležitosť najlepší domáci strelec Krajčí, ale prázdnu bránu Chovana netrafil. Domáci pokračovali v nápore, častejšie strieľali, ale boli to hostia, ktorí pri vylúčení Gálika v 15. min rozohrali rýchlu akciu a zakončovateľom bol Hurtaj - 0:1. V závere tretiny mali domáci výhodu presilovej hry piatich proti trom, tú však nevyužili. Ako sa táto početná výhoda využíva ukázali domácim slovanisti, keď v 24. min pri vylúčení Leza a Turoňa vsietil Pavlas ich druhý gól. Vzápätí Uram pri presilovej hre pridal tretí. Domáci sa snažili korigovať výsledok, čo sa im podarilo v 38. min, keď pri vylúčení Kuľhu obranca Dlouhý vsietil ich prvý gól. Úvod poslednej tretiny bol z obidvoch strán priemerný, príležitosti sa síce striedali na oboch stranách, ale chýbalo zakončenie. Dramatická bola posledná desaťminútovka zápasu. Straka po ideálnej útočnej akcii domácich vsietil kontaktný gól, uplynulo však len niekoľko sekúnd a Vorel zvýšil náskok hostí. V 54. min Hanzal vykresal iskierku nádeje, ale domáci opäť tri minúty pred koncom zaváhali a Srdínko od modrej sa nemýlil. V poslednej minúte žilinský tréner odvolal brankára Petríka, to však využili hostia, keď Pavlas z polovice ihriska vsietil šiesty gól Slovana.

Hlasy:

Dušan Gregor (tréner Žiliny): "Do zápasu sme vstúpili dobre, mali sme šance na vsietenie gólov, ale tie sme nepremenili. Inkasovali sme gól po ojedinelom útoku hostí. Do druhej tretiny sme nastupovali so záverom vyvarovať sa faulov, opak však bol pravdou. Sedemnásť minút v oslabení rozhodlo a dokázalo, že keď budeme vylučovaní, nemôžeme byť úspešní. Som rád, že v tomto zápase zabrali starší hráči, najmä novozložená prvá útočná formácia."

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Som spokojný s výsledkom. Podobne ako sa nám to stáva v posledných zápasoch, po získaní náskoku na 3:0 sme si svojimi chybami trochu skomplikovali stretnutie. Bolo to po individuálnych chybách niektorých našich hráčov. V poslednej tretine sa hráči snažili a som rád, že sa nám zápas podarilo dotiahnuť do víťazného konca."

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 4:8 (2:4, 0:4, 2:0)

Góly: 1. R. Školiak (Kocák, Liščák), 16. T. Višňovský (Hollý), 56. Šátek (T. Višňovský, Gula), 59. R. Školiak (Liščák, Hrnčirík) - 2. Húževka (Barinka, Staněk), 3. Húževka (Heš, V. Nemec), 8. V. Nemec (A. Kollár, Křetinský), 15. Melichárek (Pardavý), 28. Húževka (Křetinský), 37. Húževka (Poljaček, Sivák), 40. V. Nemec (Poljaček, A. Kollár), 40. Melichárek (Pardavý)

Vylúčení: 5:13 na 2 min, navyše: 40. M. Zajac (Skalica) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubus - M. Mášik, Mihajlo, 3100 divákov

Skalica: Hamerlík (21. - 40. Marlin) - Gula, M. Ivičič, K. Sloboda, Šille, M. Zajac, Škadra - T. Višňovský, Hollý, Šátek - Kocák, R. Školiak, Liščák - F. Novák, Hrnčirík, Vaško - Mikušovič, Horský

Trenčín: Hála - Homer, Heš, Malinský, Křetinský, Staněk, Urban, od 41. P. Mikuš, J. Mikuš - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Barinka, Húževka, Mikulík - Baláž, Sikorčin, Sivák

Od úvodného buly videli zaplnené tribúny hektické stretnutie, ktoré bolo bohaté na góly. Hrdinom zápasu sa stal hosťujúci Húževka, autor štyroch gólov. Domáci išli do vedenia už po 43 sekundách hry, keď nekompromisne zakončoval Školiak. Trenčania kontrovali hneď v 2. min, keď Húževka svojim prvým gólom spomedzi kruhov trafil do vinkľa skalickej bránky. Hráči mali chuť po góloch aj naďalej a v 3. min skóroval opäť Húževka, tentoraz pomedzi betóny skalického gólmana. Sporný moment nastal v 5. min, keď Šille od modrej nahadzoval puk, ktorý skončil za bránkovou čiarou. Videorozhodca však pre posunutie bránky gól neuznal. Po tomto momente Trenčania využili psychickú výhodu a v 8. min počas presilovky nahadzovaný puk z hokejky Nemca skončil tretíkrát v skalickej bránke. Na 4:1 zvýšil príklepom v 15. min Melichárek, ale Tibor Višňovský o 18 sekúnd pod lapačku Hálu z pravého kruhu zápästím znížil. Druhá tretina bola jednoznačne v réžii hostí, ktorí dali štyri góly a definitívne rozhodli o svojom víťazstve. Šance, ktoré mali domáci, zlikvidoval spoľahlivý Hála. Tretiu dvadsaťminútovku dokázali Skaličania vyhrať, keď úspešné zásahy si pripísali nebojácny Šátek a R. Školiak, ktorý si vychutnal inak bezchybného Hálu gólom medzi betóny. Školiak tak otváral i zatváral strelecké hody v Skalici, kde domáce publikum spolu s fanúšikmi hostí vytvorili pravú hokejovú atmosféru.

Hlasy:

Peter Oremus (tréner Skalice): "Začali sme veľmi dobre. Zlomový moment podľa mňa nastal v situácii, keď sme dali regulárny gól. Nebol síce uznaný, k čomu sa vyjadrovať nebudem, ale jednoducho druhýkrát nám niekto pískal za pár dní a druhýkrát takýmto spôsobom. Nie sme s tým spokojní. Za poslednú tretinu si mužstvo zaslúži obdiv za charakter, že zápas odohralo do konca."

Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Keď sme v prvej minúte dostali gól zo situácie, na ktorú sme hráčov upozorňovali, tak som si myslel, že ten Nový rok nám zle začína. Potom v priebehu dvoch minút sme skóre otočili, bolo vidno, že domácim chýba dôraz, ktorým disponovali v minulých stretnutiach. V koncovke sme boli pohotovejší. Domáci potom rezignovali, posledných 20 minút sa iba dohrávalo. Bolo vidno, že Skaličania nie sú vo svojej koži."

MHC Martin - HK Aquacity ŠKP Poprad 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 6. Škuta (Koložváry, Hriňa), 40. Török (J. Polák, Beran) - 2. Jarolín (V. Vlk, Fabian), 24. Bambúch (Jarolín), 26. Jerofejevs (Škovira)

Vylúčení: 8:11 na 2 min, navyše: 32. Mahdalík 10 min nešp. správanie, 48. Hriňa (obaja Martin) DKZ za nešp. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Rohoň, Vojtek, 3650 divákov

Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč (26. Šimka), Škuta, Hriňa, Stančok (26. Vantroba), I. Ďatelinka - Török, Beran, Trokan - Špirko, Koložváry, Važan - Podstavek, Mahdalík (37.-40. Kuric), Markovič

Poprad: Jarina - Michal Segľa, Jerofejevs, V. Vlk, Fabian, Valečko, Kasík, Bambúch, Gurčík - Škovira, A. Kroták, Martin Segľa - Cipulis, Jarolín, Jabrocký - V. Král, Piatak, Kubus - Jasovský, Štolc, Svitana

Hostia mali dobrý štart do zápasu a už v 71. sekunde išli do vedenia, keď Jarolín šikovne tečoval strelu Vlka. Domáci odpovedali rovnakou mincou v 6. min, na bombu Škutu bol popradský brankár prikrátky. V 9. min si Trokan pekne položil Jarinu na ľad, no červené svetlo nezasvietilo. Na opačnej strane Cipulis v 16. min zblízka neprekvapil Dzubinu. Ďalšie góly prišli až v druhej tretine. V 24. min spravil obrovskú chybu Klepáč, čo využil Bambúch na zmenu skóre - 1:2. V 26. min využil Poprad presilovku o dvoch hráčov, strelou do šibenice trafil Jerofejevs. Martin sa zmohol iba na jednu odvetu, keď Török vymietol pavučiny v súperovej bránke - 2:3. Podtatranci v tretej tretine bojovali o ďalší úspech, ktorý by ich ešte viac priblížil k víťazstvu. Naopak, Martinčania vrhli všetky sily na to, aby skóre vyrovnali. Nevyšlo ani jedno ani druhé, hoci Martin hral vyše minútu power play.

Hlasy:

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Bol to náročný zápas so zlým koncom pre nás. Mám ťažké srdce na rozhodcu, ktorý nám podľa mňa neuznal jeden regulárny gól. Výsledok ovplyvnila aj individuálna chyba Klepáča, po ktorej sa súper dostal do brejku a bol z toho gól v našej sieti. Chlapci dreli, narobili sa ako kone, no šťastie stálo pri Poprade, ktorý si dobrou hrou odnáša všetky body. Naším súčasným problémom je aj to, že máme úzky káder, hrajú tí, čo môžu a aj dnes sa nám zranil Stančok."

František Hossa (tréner Popradu): "Bol som milo prekvapený kultúrnym prostredím v Martine. Po víťazstve nad domácimi som spokojný o to viac. Súpera sme prevýšili pohybom, dôrazom a získavaním pukov. Vyzdvihujem výkon celého tímu. Podržal nás brankár Jarina, ktorý do mužstva vhodne zapadol. Ešte to nebol celkom stopercentný výkon, ale postupne sa zlepšujeme."

HC Košice - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Góly: 23. Kmiť (Špelda, Lažo), 24. Špilár (Juraj Faith, P. Bartoš), 35. I. Droppa (Jendek, Lažo), 42. Šimurda (Kontšek, Lipovský), 44. Jenčík (K. Kováč, Pleva) - 10. Pohanka (Michel Miklík, Fatyka), 21. Róbert Huna (M. Droppa)

Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Gajan, M. Grečko, 6562 divákov

Košice: J. Laco (23. Lipovský) - Kall, Špelda, M. Šterbák, Javín, I. Droppa, Jendek, Milan Varga - Šimurda, Kmiť, Kontšek - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, Pleva, K. Kováč - Lažo, Dravecký

L. Mikuláš: Falter - Rúfus, Fatyka, M. Grman, M. Droppa, M. Školiak, M. Bača, R. Sloboda, Tomaška - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Holečko, Trochta, Kövér - Pohanka, Marek Hovorka, Michel Miklík - Legerský, Bartík, Lopuski

Aj keď sa v prvej tretine hralo v Košiciach predovšetkým na bránku Liptákov, úvodné dejstvo vyhrali hostia. Hneď prvú presilovku využil Mikuláš na strelenie vedúceho gólu. Miklíkov pokus ešte Laco vyrazil, ale Pohanka bol v správnom čase na správnom mieste a nezaváhal. Za to domáci premárnili sedem dobrých príležitostí. Ešte pred gólom Šimurda a po ňom Jenčík, ktorého pri nájazde vychytal Falter. Vyrovnať mohol Kmiť v 11. min, vzápätí Kováč a o pár sekúnd na to po Jenčíkovej strele švihom tasil Falter semafor. Po ňom to skúšal Kontšek a v závere tretiny aj Kmiť, no brankár Liptákov chytal v pohode. Aj druhú početnú výhodu Mikuláš premenil na strelenie gólu, od modrej vyslal projektil M. Droppa a Róbert Huna ho šikovne tečoval. Za stavu 0:2 sa naštartovali aj domáci strelci. V 23. min po obliehaní Kmiť prekonal už ležiaceho Faltera. O minútu na to bolo vyrovnané, keď perfektnú prihrávku Faitha pohotovo doklepol Špilár. Falter potom vychytal Vargu. V košickej bránke vystriedal v 23. min Laca Lipovský a ten musel zasahovať po dobrej príležitosti Miklíka v 32. min. Už ležiaceho košického gólmana neprehodil v 34. min Kriška. Do vedenia išli domáci pri vylúčení Miroslava Droppu, keď si jeho brat Ivan nakorčuľoval pred bránku a doklepol vyrazenú strelu Jendeka. Na konci druhej tretiny zasahoval opäť Lipovský po ideálnej príležitosti Lopuského. V úvode tretej tretiny založil akciu brankár Lipovský, Kontšek vysunul Šimurdu a ten svoj nájazd chladnokrvne zakončil. V 44. min bolo už 5:2 po tom ako Jenčík zblízka zasunul puk za Falterov chrbát. Brankár Liptákov bol v neustálej permanencii, poradil si s nepríjemnými strelami Kontšeka, Bartoša, Špilára a len vďaka nemu Mikuláš v Košiciach neinkasoval viac.

Hlasy:

Anton Tomko (asistent tréner Košíc): "Rozbiehali sme sa pomalšie, dve naše vylúčenia nás stáli dva inkasované góly v oslabení. Potrebovali sme streliť kontaktný gól a naštartovať sa. Otočili sme zápas a potom už len vývoj až do konca kontrolovali."

Milan Jančuška (tréner L. Mikuláša): "Vydaril sa nám úvod, dostali sme sa do vedenia, aj keď Košice mali viac čistých šancí. V tých fázach nás podržal vynikajúco chytajúci Fatler. Škoda 23. a 24. min, keď sme dostali dva góly, tam sa to zlomilo. Košice boli lepšie, podali lepší výkon."

HK Dynamax-oil Nitra - HKm Zvolen 3:4 po predĺžení (0:1, 3:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 33. Juraj Liška (Ľ. Kolník, J. Mihálik), 35. M. Chrenko (M. Slovák, Raček), 38. Švarný (Pavličko, Kmeč) - 12. Babka (F. Turek), 51. Babka (Cibuľa, Štork), 60. J. Kopecký (Babka, F. Turek), 61. J. Kopecký (Klouda)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Korba, Halecký, 4253 divákov

Nitra: Lakosil - J. Kováčik, Juraj Liška, Švarný, Topoli, Bališ, M. Procházka, Chromý, Petrina - Ľ. Kolník, J. Mihálik, Čacho - Vozdecký, Pavličko, Kmeč - G. Saliji, Vala, S. Saliji - M. Chrenko, Marek Slovák, Raček

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Kumstát, Gunko, Cebák, Ščibran - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Paciga - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - Igor Majeský, L. Jurík, T. Jaško

Robustní zvolenskí hráči dobre bránili Nitranov na modrej čiare, a tak sa prvá vážnejšia situácia pred Šimonovičom zrodila až v 11. min, keď sa do šance dostal Petrina, no z uhla trafil žŕdku. Krátko nato sa ocitol na opačnej strane priamo pred Lakosilom Babka a umiestnenou strelou otvoril skóre zápasu. V 14. min vyprodukoval štvrtý útok Nitry závar pred zvolenskou bránou, no nedotiahol ho do úspešného konca. V druhej minúte II. tretiny strelili hostia druhý gól, no pre posunutie brány ho rozhodca neuznal. V polovici stretnutia opäť pohrozil štvrtý útok domácich, no Račekovu šancu Šimonovič zlikvidoval. Zaujímavá sitácia sa odohrala v 33. min, keď si sadol na trestnú lavicu autor gólu Zvolena Babka a novic v drese Nitry Liška prekonal Šimonoviča. Rozhodca Orság však nechal pokračovať v hre a až po zahádzaní ľadovej plochy prerušil hru. Po následnom upozornení od videorozhodcu gól uznal. O 86 sekúnd sa skóre menilo opäť, keď sa prezentoval Matúš Chrenko a zblízka dostal Nitru do vedenia. V 38. min si opäť zajasali nitrianski priaznivci, keď tvrdá strela Švarného z ľavého kruhu znamenala ďalšiu využitú presilovku. V záverečnej časti hostia zdramatizovali dej stretnutia, keď v 51. min Babka po prihrávke od Cibuľu spoza brány znížil na rozdiel gólu - 3:2. Aj v ďalšom priebehu boli Zvolenčania nepríjemní a 9 sekúnd pred koncom vyrovnal pri power play Kopecký. V predĺžení sa odohrala presne minúta, keď po prihrávke Kloudu strelil víťazný gól Zvolena opäť Kopecký.

Marcel Ozimák (asistent trénera Nitry): "V prvej tretine sme si dokázali vytvoriť dve šance, no nevyužili sme ich a hostia naopak áno. V druhej časti hry sme získali hernú prevahu na sviju stranu, čo sa nám podarilo pretaviť do gólov. V závere dokázali hostia zlikvidovať náš dvojgólový náskok, čo hráčov dosť psychicky zlomilo a v predĺžení prišla ukážková akcia Zvolena, ktorá rozhodla."

Jozef Frühauf (asistent trénera Zvolena): "Mali sme veľmi dobrú prvú tretinu, výborne sme vykrývali stredné pásmo a podarilo sa nám streliť jeden gól. Zle sme však hrali v druhej tretine, kedy domáci otočili stav, ale v záverečnej časti sa náš výkon zlepšil. V predĺžení nám vyšiel nacvičený signál, ktorý znamenal naše víťazstvo."

Aktuálna tabuľka slovenskej hokejovej Extraligy po piatkových stretnutiach 38. kola sezóny 2006/2007:

10. Skalica 38 11 0 0 0 3 24 94:150 33

(počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 0 bodov, prehry po samostatných nájazdoch - 0 bodov, prehry - 0 bodov, skóre, body)