14. apríla 2009

Vysoká prehra SR ”18” s rovesníkmi USA

Tretí duel slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v amerických mestách Fargo a Moorhead sa skončil debaklom, výber Petra Bohunického prehral s ...

FARGO/MOORHEAD 14. apríla (WEBNOVINY) - Tretí duel slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v amerických mestách Fargo a Moorhead sa skončil debaklom, výber Petra Bohunického prehral s domácim tímom USA vysoko 0:12. Američania dosiahli najvyššie víťazstvo v doterajšom priebehu turnaja a majú namierené priamo z B-skupiny do semifinále. Slováci ešte stále môžu postúpiť do štvrťfinále, v ktorom si zahrajú iba v prípade úspechu v poslednom zápase skupiny s Fínskom. Slovenských mladíkov na Veľkonočný pondelok načal v prvej tretine dvoma gólmi Kevin Lynch. V 16. min chytil Pék trestné strieľanie za Treaisa, ale v ďalšom priebehu sa duel aj naďalej hral pod jasnou taktikou domácich hráčov. Až desať Američanov nazbieralo v zápase minimálne dva kanadské body. Hokejisti USA trestali nedisciplinovanosť Slovákov, využili päť presilových hier, z toho tri v záverečnej tretine.

V ďalšom zápase B-skupiny zdolalo Fínsko outsidera z Nórska hladko 10:1, hetrikom a štyrmi asistenciami sa blysol Toni Rajala. Českí hokejisti po výbuchu s Nemeckom znepríjemnili v A-skupine život Kanade a obhajca prvenstva po dvoch tretinách prehrával 0:3. Napokon Kanaďania zdolali Čechov 4:3 po predĺžení. Rovnako suverénni ako Američania boli aj mladí Švédi, ktorí rozstrieľali Švajčiarov vysoko 11:0.

Výsledky - majstrovstvá sveta hokejistov do 18 rokov:

A-skupina:

Švédsko - Švajčiarsko 11:0 (3:0, 5:0, 3:0)
Česko - Kanada 3:4 po predĺžení (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)

USA - Slovensko 12:0 (3:0, 4:0, 5:0)

Góly: 13. a 15. Lynch, 30. a 47. Henrion, 38. a 44. Ryan, 17. Valek, 26. Nieto, 34. Mattson, 48. C. Brown, 49. Rempel, 58. Morin
Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Preisinger (SR) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 5:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Burchell (Kan.), Stricker (Švajč.) - Bláha (ČR), Ulriksson (Švéd.), 2040 divákov

Zostava SR: T. Pék (30. Hollý) - Marinčin, Jaborník, A. Jánošík, Staňo, K. Grman, L. Kozák, Imrich - Hrivík, Jurčo, Andrej Šťastný - M. Vandas, Bortňák, Kentoš - Petro, Šišovský, Majdan - F. Jánošík, Daniška, Preiseinger - Bobocký