14. apríla 2009

Wienerová do 2. kola

Slovenská tenistka Lenka Wienerová postúpila do 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Tour Family Circle Cup v americkom Charlestone v Južnej Karolíne (Premier, dotácia 1 milión USD, zelená ...

CHARLESTON 14. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Lenka Wienerová postúpila do 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Tour Family Circle Cup v americkom Charlestone v Južnej Karolíne (Premier, dotácia 1 milión USD, zelená antuka vonku). Úspešná kvalifikantka si v 1. kole poradila s nenasadenou Američankou Alexou Glatchovou za 84 minút 6:4, 7:5 a v treťom pokuse sa vôbec po prvý raz v kariére prebojovala v hlavnom "pavúku" dvojhry na okruhu WTA do 2. kola. Tam bude jej súperkou úspešnejšia z dua Sabine Lisická (16-Nem.) - Marie-Eve Pelletierová (Kan.).

Čoskoro 21-ročná Košičanka Wienerová (nar. 23. apríla 1988), momentálne 159. vo svetovom rebríčku, vyhrala prvý set plný prelomených servisov nad 19-ročnou Američankou Alexou Glatchovou (112.) 6:4. V tom druhom už prehrávala 1:5, no sériou piatich víťazných gemov v rade napokon získala pre seba set aj zápas.

"Bol to opäť veľmi ťažký zápas. Výborne som začala, ale neskôr som poľavila a začala hrať pasívne. Našťastie som za stavu 1:5 v druhom sete opäť pridala na aktivite a otočila to vo svoj prospech," referovala Lenka Wienerová pre agentúru SITA.
Wienerová zdolala na zelenej antuke v Charlestone už tri domáce tenistky. Najprv si v 1. kole kvalifikácie poradila s Ahshou Rollovou hladko 6:2, 6:2, vo finálovom 2. kvalifikačnom kole potrebovala tri sety na prekonanie odporu Lilie Osterlohovej /6:3, 3:6, 6:1/ a napokon už v hlavnej súťaži na ňu nestačila Alexa Glatchová.

Súhrn výsledkov pondelkových stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Family Circle Cup v americkom Charlestone v Južnej Karolíne (Premier, dotácia 1 milión USD, zelená antuka vonku).