Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

15. júna 2022

Yellowstonský národný park je pod vodou, silné dažde strhli cesty a množstvo domov (video)Viac ako 10-tisíc návštevníkom amerického Yellowstonského národného parku nariadili odísť pre bezprecedentné záplavy v jeho severnej časti. Záplavy, ktoré spolu so zosuvmi pôdy vznikli v dôsledku silných ...Zdieľať
yellowstone_national_park flooding_25169 9a97ddf36cec44e48f034a492531e584 676x451 15.6.2022 (Webnoviny.sk) - Viac ako 10-tisíc návštevníkom amerického Yellowstonského národného parku nariadili odísť pre bezprecedentné záplavy v jeho severnej časti. Záplavy, ktoré spolu so zosuvmi pôdy vznikli v dôsledku silných dažďov a rýchleho topenia snehu, tam strhli mosty a cesty a zaplavili domy, nikto však neutrpel zranenia ani nezomrel.


Jediní návštevníci, ktorí v parku zostali, je tucet táborníkov vracajúcich sa z odľahlejšej oblasti. Správca parku Cam Sholly uviedol, že Yellowstone by mohol zostať zatvorený až týždeň, pričom severné vstupy doň možno toto leto ani neotvoria.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Yellowstonský národný park je pod vodou, silné dažde strhli cesty a množstvo domov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bojnický zámok: Múzeum Bojnice prináša legendárne stroje Leonarda da Vinciho
<< predchádzajúci článok
4 tipy na detské knihy. Urobte im radosť!