Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. mája 2020

Z fóliovníkov v Kútoch zmizli stovky kilogramov jahôd, zlodeji sa ulakomili aj na vozíky (foto)Z fóliovníkov v katastri obce Kúty zmizli stovky kilogramov jahôd tesne pred spustením oficiálneho samozberu. Ako informovala trnavská krajská polícia, v noci zo stredy na štvrtok zlodeji ručne ...Zdieľať
101215144_629165961014723_4987004853734604800_o 676x447 29.5.2020 (Webnoviny.sk) - Z fóliovníkov v katastri obce Kúty zmizli stovky kilogramov jahôd tesne pred spustením oficiálneho samozberu.


Ako informovala trnavská krajská polícia, v noci zo stredy na štvrtok zlodeji ručne vyzbierali až 400 kilogramov jahôd.

Zlodeji rastliny aj poškodili


Nešlo však o dohodnutú zákazku, ale čistú zlodejinu bez zaplatenia. Páchatelia jahody naložili do 50 plastových debničiek a spolu s jahodami zmizli aj vozíky na zber a prepravu.

Ako uviedla polícia, pri tomto „samozbere“ došlo nielen ku krádeži jahôd, ale aj k poškodeniu rastlín. Firma predbežne vyčíslila škody na 3 700 eur.

Polícia prosí občanov o pomoc


Akékoľvek informácie, ktoré by polícii mohli pomôcť pri objasňovaní tohto činu, je možné oznámiť na linke 158, na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne prostredníctvom súkromnej správy na facebookovej stránke polície.

Pomôcť môžu aj informácie o výhodnom predaji jahôd.


Zdroj: Webnoviny.sk - Z fóliovníkov v Kútoch zmizli stovky kilogramov jahôd, zlodeji sa ulakomili aj na vozíky (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Protidrogová akcia v Novom Meste nad Váhom bola úspešná, polícii sa podarilo chytiť štyroch dílerov
<< predchádzajúci článok
Z trhu zostáva stiahnuť už len posledné kusy mobilných klimatizácií Sencor

Z fóliovníkov v Kútoch zmizli stovky kilogramov jahôd, zlodeji sa ulakomili aj na vozíky (foto) - diskusné fórum čitateľov