Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. novembra 2010

Z podstavca Svätopluka zmizol kontroverzný nápisSmer-SD odsudzuje odstránenie nápisu Kráľ starých Slovákov z podstavca jazdeckej sochy Svätopluka na Bratislavskom hrade z nariadenia predsedu parlamentu Richarda Sulíka. ...Zdieľať
svatopluk Foto: SITA/Michal BurzaBRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) - Smer-SD odsudzuje odstránenie nápisu Kráľ starých Slovákov z podstavca jazdeckej sochy Svätopluka na Bratislavskom hrade z nariadenia predsedu parlamentu Richarda Sulíka. "Zarážajúce je, že tak urobil len deň pred Dňom otvorených dverí v Národnej rade, počas ktorého priestory budovy parlamentu, ale aj areál hradu navštívilo mnoho občanov," znela reakcia z tlačového odboru strany.

Koncom októbra zmizol zo štítu sochy Svätopluka v areáli Bratislavského hradu rovnoramenný dvojkríž, pre ktorý sa strhla okolo diela rozsiahla debata. Autor sochy Ján Kulich tak pristúpil na jednu z podmienok, ktoré si pre zachovanie sochy na tomto mieste stanovil predseda parlamentu Richard Sulík. Kulich tak urobil na vlastné náklady. Ďalšou podmienkou predsedu parlamentu bola zmena nápisu na podstavci. Tvrdenie Svätopluk, kráľ starých Slovákov je totiž podľa časti odbornej verejnosti absolútne nepodložené. Po novom by tu malo byť uvedené len meno veľkomoravského panovníka a roky, v ktorých panoval.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pred NR SR protestujú kotlebovci, ľudia zapĺňajú námestie
<< predchádzajúci článok
Chemkostav HSV získal zákazku v Humennom za 1,6 mil. €

Z podstavca Svätopluka zmizol kontroverzný nápis - diskusné fórum čitateľov