Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. novembra 2010

Pred NR SR protestujú kotlebovci, ľudia zapĺňajú námestieDeň otvorených dverí v parlamente využili aj extrémistickí kotlebovci. S mnohými transparentmi s nápismi ako "Za Boha a za národ" či "Represie systému - ...Zdieľať
kotleba Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) - Deň otvorených dverí v parlamente využili aj extrémistickí kotlebovci. S mnohými transparentmi s nápismi ako "Za Boha a za národ" či "Represie systému - realita ponovembrovej (ne)slobody", slovenskými vlajkami, zástavami Ľudovej strany-Naše Slovensko a slovenskými znakmi demonštruje pred budovou národnej rady do dvesto prívržencov Mariána Kotlebu. Kritizujú ponovembrový vývoj, bojujú za slobodu nacionalistov, hovoria o zneužívaní polície, nedodržiavaní ľudských práv, "Cigáňoch" aj homosexuáloch. "Ľudia, ak nám budete pomáhať, v roku 2014 ideme do parlamentu," vyzval prítomných Kotleba.


Ohlásené zhromaždenie kontrolujú štátni aj mestskí policajti. Demonštrácia sa však koná rovno pred budovou parlamentu, malé námestie je preto úplne zaplnené. Ľudia, ktorí odchádzajú z parlamentu či práve prichádzajú sa zastavujú, počúvajú Kotlebu, fotia si ich alebo točia.

V Národnej rade SR je dnes riadne rušno. Možnosť popozerať si parlament zvnútra a stretnúť sa s jeho najvyššími predstaviteľmi aj poslancami počas Dňa otvorených dverí využili tisícky návštevníkov z celého Slovenska. Medzi návštevníkmi sa objavil aj bývalý vodca Slovenskej pospolitosti Marián Kotleba. "Prišli sme si to tu pozrieť, ja som tu už raz bol, s pánom Kaliňákom (poslanec Smeru-SD Robert Kaliňák - pozn. redakcie), nemal som z toho vôbec dobrý pocit, ani z neho, tak som prišiel trošku napraviť ten pocit,“ uviedol po príchode do národnej rady. Návšteve traktu podpredsedu NR SR Roberta Fica, u ktorého bolo možné stretnúť aj Kaliňáka, sa Kotleba vyhol. "Nechcem si pokaziť deň,“ zdôvodnil. "On ešte chodí po slobode? To som prekvapený,“ zareagoval na informáciu o Kotlebovej návšteve parlamentu Kaliňák a podotkol, že z toho, čo by mu pri osobnom stretnutí povedal, by mu ten deň určite pokazil.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NEMECKO: Teroristi plánovali viaceré útoky
<< predchádzajúci článok
Z podstavca Svätopluka zmizol kontroverzný nápis

Pred NR SR protestujú kotlebovci, ľudia zapĺňajú námestie - diskusné fórum čitateľov