Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. októbra 2021

Začína sa proces s mužmi obvinenými z vraždy novinára de Vriesa, súd chce počuť zhrnutie vyšetrovaniaV Holandsku sa v pondelok začína proces s dvoma mužmi obvinenými z vraždy investigatívneho novinára Petra R. de Vriesa. Podozrivý strelec je ...Zdieľať
netherlands_journalist_shot_68669 2dec239a04b640339903111e9d5401ea 676x522 18.10.2021 (Webnoviny.sk) - V Holandsku sa v pondelok začína proces s dvoma mužmi obvinenými z vraždy investigatívneho novinára Petra R. de Vriesa. Podozrivý strelec je podľa polície 21-ročný Holanďan, zatiaľ čo 35-ročný Poliak žijúci v Holandsku je obvinený zo šoférovania únikového auta.


Okresný súd v Amsterdame sa na predbežnom pojednávaní nebude zaoberať vyhodnocovaním dôkazov. Očakáva sa, že si vypočuje zhrnutie doterajšieho vyšetrovania a prípadné žiadosti o jeho doplnenie od právnych zástupcov podozrivých.

Šesťdesiatštyriročného De Vriesa, ktorý bol známy predovšetkým pre svoje nebojácne príspevky o holandskom podsvetí, postrelili v Amsterdame 6. júla po tom, ako sa zúčastnil na pravidelnej televíznej šou. Deväť dní nato zomrel.


Zdroj: Webnoviny.sk - Začína sa proces s mužmi obvinenými z vraždy novinára de Vriesa, súd chce počuť zhrnutie vyšetrovania © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Toto je 12 najlepších slovenských malých a stredných firiem Slovenska v rebríčku Diamanty slovenského biznisu 2021
<< predchádzajúci článok
Riziku chudoby čelí vyše 600-tisíc Slovákov, väčšinou ide o osamelých rodičov alebo viacpočetné rodiny

Začína sa proces s mužmi obvinenými z vraždy novinára de Vriesa, súd chce počuť zhrnutie vyšetrovania - diskusné fórum čitateľov