Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. marca 2010

Zahraničné príjmy vojakov neoslobodia od daneZahraničný príspevok, ktorý poberajú vojaci slúžiaci v zahraničí, sa bude aj naďalej zdaňovať. Profesionáli v ozbrojených silách pôsobiaci v misiách tak nebudú zarábať ...Zdieľať
Foto: SITA


BRATISLAVA 4. marca (WEBNOVINY) - Zahraničný príspevok, ktorý poberajú vojaci slúžiaci v zahraničí, sa bude aj naďalej zdaňovať. Profesionáli v ozbrojených silách pôsobiaci v misiách tak nebudú zarábať viac. Poslanci totiž neschválili novelu zákona o dani z príjmov poslancov Rudolfa Pučíka a Emila Vestenického (obaja SNS), ktorí navrhovali, aby sa zahraničný príjem vojakov nezdaňoval.

"Navrhovanou úpravou sa sleduje cieľ zvýšiť motiváciu profesionálnych vojakov, ktorí vykonávajú funkcie v najnáročnejších podmienkach s vysokou mierou ohrozenia zdravia alebo straty života,“ argumentovali predkladatelia. Úprava sa mala dotknúť približne 560 profesionálnych vojakov pôsobiacich v medzinárodných misiách, predpokladané dopady na rozpočet dosahovali 1,65 milióna eur.

Poslanci schválili novelu zákona o Bratislave, ktorá umožňuje bezodplatný prevod obecného majetku mesta do vlastníctva mestských častí. Mestské časti sa snažia získať majetok, ktorý nevyhnutne potrebujú na plnenie svojich úloh. Týka sa to najmä budov základných a materských škôl, kultúrnych zariadení či miestnych úradov.
Národná rada odsúhlasila i novelu vodného zákona, ktorá spresňuje subjekty oprávnené požadovať náhradu majetkovej ujmy za preukázané obmedzenie užívania pozemkov. Touto úpravou je tiež možné zabrániť možnej duplicite uplatňovania si nárokov vlastníkmi pozemkov, resp. ich správcami alebo nájomcami.
Plénum schválilo i novelu zákona o petičnom práve.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Euro posilnilo vďaka dopytu po gréckych dlhopisoch
<< predchádzajúci článok
Vlani dokončili 18 834 a rozostavali 20 325 bytov