Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

30. apríla 2007

Základy pamätníka v Hejciach sú vraj z ukradnutých kameňovV maďarskej obci Hejce, neďaleko ktorej sa v januári 2006 zrútilo slovenské vojenské lietadlo so 43 osobami na palube, stavajú pamätník obetiam havárie zrejme z nelegálne vyťažených kameňov. ...Zdieľať

BUDAPEŠŤ 30. apríla (WEBNOVINY) - V maďarskej obci Hejce, neďaleko ktorej sa v januári 2006 zrútilo slovenské vojenské lietadlo so 43 osobami na palube, stavajú pamätník obetiam havárie zrejme z nelegálne vyťažených kameňov. Ako uviedla komerčná televízia RTL klub, aj keď obecná samospráva dostala na tento účel 30 miliónov forintov, základy pamätníka pochádzajú z okolitých lesov. Podľa televíznej reportáže, odvysielanej v nedeľu večer, kamene odnášali aj z potoka Korha, ktorá patrí do chránenej prírodnej oblasti.

Polícia už začala vyšetrovanie vo veci poškodzovania prírody. Reportér chcel osloviť aj starostu obce, ten však nebol ochotný reagovať. Pamätník v podobe bronzového anjela majú odhaliť 19. mája priamo v Hejciach. Podľa obyvateľov môže záležitosť poškodiť dobrú povesť obce. O obyvateľoch dediny, ktorí po leteckej katastrofe obetavo pomáhali pri záchranných prácach, často pozitívne písali aj slovenské médiá a rodinní príslušníci obetí často prichádzajú na miesto nešťastia.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V stredu 2. mája si pripomenieme 12. výročie smrti D. Ursinyho
<< predchádzajúci článok
Írska stávková kancelária prijíma stávky na možnosť útoku Číny na Taiwan

Základy pamätníka v Hejciach sú vraj z ukradnutých kameňov - diskusné fórum čitateľov