Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

30. apríla 2007

Špeciálny súd sa zatiaľ nesťahujeBANSKÁ BYSTRICA 30. apríla (WEBNOVINY) – Pracovisko Špeciálneho súdu (ŠS) v Banskej Bystrici sa do priestorov tamojšej expozitúry Národnej banky presťahuje až na budúci týždeň. Na uzavretie nájomnej zmluvy medzi Špeciálnym ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 30. apríla (WEBNOVINY) – Pracovisko Špeciálneho súdu (ŠS) v Banskej Bystrici sa do priestorov tamojšej expozitúry Národnej banky presťahuje až na budúci týždeň. Na uzavretie nájomnej zmluvy medzi Špeciálnym súdom a NBS je totiž potrebný súhlas Bankovej rady a tá bude zasadať na budúci pondelok. Agentúru SITA o tom dnes informoval predseda ŠS Michal Truban.

Pôsobenie ŠS v NBS je ekonomicky úspornejšie ako v priestoroch Krajského súdu Banská Bystrica. Nájomné za využívanie priestorov spolu s režijnými nákladmi bude ročne nižšie o 450 tisíc korún oproti súčasným nákladom. Pôvodne sa špeciál mal vysťahovať zo súčasných priestorov na základe výpovede predsedu krajského súdu Jána Bobora do konca apríla. Bobor po rozhovore s Trubanom súhlasil s predĺžením termínu vysťahovania.

Truban povedal, že pojednávať budú v priestoroch banskobystrického Vojenského obvodového súdu. Majú tam pojednávaciu sieň podľa kritérií ministerstva spravodlivosti, vybavenú i nahrávacím zariadením. Podľa Trubana je rozdelenie umiestnenia sudcov a pojednávania na rôzne miesta iba dočasným riešením. Vojenskému obvodovému súdu nebudú za využívanie pojednávacích miestností platiť nič.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slávni Alexandrovci po 20 rokoch opäť na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Spoločnosť Yahoo chce odkúpiť zvyšný podiel v Right Media

Špeciálny súd sa zatiaľ nesťahuje - diskusné fórum čitateľov