Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. apríla 2024

Západ Česka zasiahlo husté sneženie a spôsobilo kalamitu, počasie narobilo problémy v dopraveHusté sneženie v nedeľu ráno spôsobilo na západe Česka kalamitu. Ako informuje spravodajský portál TN.cz, vyčíňanie počasia narušilo dopravu. Meteorológovia ráno vydali výstrahu pred snehom pre ...Zdieľať
gettyimages 505021568 676x348 21.4.2024 (SITA.sk) - Husté sneženie v nedeľu ráno spôsobilo na západe Česka kalamitu. Ako informuje spravodajský portál TN.cz, vyčíňanie počasia narušilo dopravu.


Meteorológovia ráno vydali výstrahu pred snehom pre celý Karlovarský kraj a časť Plzenského kraja. V polohách nad 500 metrov za hodinu napadali aj tri centimetre snehu.

Karlovarskí hasiči pre sneh absolvovali desiatky výjazdov, pričom odpratávali hlavne spadnuté stromy. Hovorca hasičov Martin Kasal upozornil, že vodiči s autami, ktoré už majú letné pneumatiky, by nemali nikam jazdiť. Sneh spôsobil aj dopravné nehody.

Sneh tiež narobil komplikácie vo vlakovej doprave, keď preň napríklad popadané stromy blokovali trate.


Zdroj: SITA.sk - Západ Česka zasiahlo husté sneženie a spôsobilo kalamitu, počasie narobilo problémy v doprave © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA zvažujú, že na svoje veľvyslanectvo na Ukrajine vyšlú ďalších vojenských poradcov
<< predchádzajúci článok
Ukrajinci zasiahli v Sevastopoli loď Kommuna, ktorá slúži ruskému námorníctvu od roku 1915