Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. septembra 2023

EÚ uvoľnila pomoc pre ženy a iné zraniteľné skupiny v Afganistane, ponúka tak riešenie živobytia miliónov ľudíEurópska únia (EÚ) schválila uvoľnenie pomoci v sume 140 miliónov eur na základné potreby v oblasti vzdelávania, zdravotníctva, poľnohospodárstva a posilnenia ekonomického ...Zdieľať
afghanistan_65817 8a16d12d1b044c7197a06d839b5ce34f 676x451 20.9.2023 (SITA.sk) - Európska únia (EÚ) schválila uvoľnenie pomoci v sume 140 miliónov eur na základné potreby v oblasti vzdelávania, zdravotníctva, poľnohospodárstva a posilnenia ekonomického postavenia žien v Afganistane.


Rozhodnutie EÚ o uvoľnení finančných prostriedkov, ktoré boli zmrazené od decembra 2022 v reakcii na rozhodnutie Talibanu zakázať ženám prácu v mimovládnych organizáciách, prichádza po šiestich mesiacoch monitorovania a hodnotenia metódy „pre ženy prostredníctvom žien". Táto metóda zabezpečuje zapojenie afganských dievčat a žien do všetkých aspektov reťazca poskytovania pomoci. Informuje o tom na svojej internetovej stránke Európska komisia.

„Vieme, aké ťažké je zvládať čoraz vážnejšiu situáciu v Afganistane. Za posledných šesť mesiacov však medzinárodné spoločenstvo našlo spôsob, ako poskytnúť nevyhnutne potrebnú podporu ženám, dievčatám a iným zraniteľným skupinám. Táto podpora ponúka riešenie živobytia miliónov ľudí, pričom neuznáva úrady Talibanu," uviedla eurokomisárka pre medzinárodné partnerstvá Jutta Urpilainenová.

Finančné prostriedky EÚ určené na pomoc afganským ženám, dievčatám a iným zraniteľným skupinám v krajine budú poskytované prostredníctvom agentúr Organizácie Spojených národov, Svetovej banky a medzinárodných mimovládnych organizácií pôsobiacich v Afganistane.


Zdroj: SITA.sk - EÚ uvoľnila pomoc pre ženy a iné zraniteľné skupiny v Afganistane, ponúka tak riešenie živobytia miliónov ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Miera nezamestnanosti na Slovensku v auguste mierne stúpla
<< predchádzajúci článok
Bývalý riaditeľ Vojenského spravodajstva Balciar sa sám prihlásil na polícii