Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. septembra 2023

Zima výrazne nenaruší ukrajinskú protiofenzívu, myslia si analytici z amerického ISWNadchádzajúca zima nemusí nutne zastaviť postup ukrajinských protiofenzívnych jednotiek. Uviedli to analytici z americkéhoZdieľať
pictures_of_the_week_global_photo_gallery_83823 676x451 25.9.2023 (SITA.sk) - Nadchádzajúca zima nemusí nutne zastaviť postup ukrajinských protiofenzívnych jednotiek. Uviedli to analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Zatiaľ čo sezónne počasie môže spomaliť pozemné pohyby a ohroziť logistiku, nebude znamenať definitívny koniec ukrajinských protiofenzívnych operácií,“ napísal ISW.

Veliteľ tavrijskej operatívno-strategickej skupiny síl Oleksandr Tarnavskyj v sobotňajšom rozhovore pre spravodajskú televíziu CNN uviedol, že zima výrazne nenaruší protiofenzívu, keďže ukrajinské sily postupujú skôr pešo, než by sa spoliehali na vozidlá. Tarnavskyj velí ukrajinským frontovým jednotkám v Záporožskej a Doneckej oblasti.


Podľa ISW počasie nebude rozhodujúcim faktorom úspechu protiofenzívy. „Vyvrcholenie ukrajinskej protiofenzívy bude pravdepodobne závisieť skôr od ruskej a ukrajinskej rovnováhy síl, ako aj od západnej pomoci Ukrajine," uviedol ISW.


Zdroj: SITA.sk - Zima výrazne nenaruší ukrajinskú protiofenzívu, myslia si analytici z amerického ISW © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Penta kritizuje OĽANO, chýba takmer miliarda eur v zdravotníctve
<< predchádzajúci článok
Pátranie po Poliakovi v Tatrách pokračuje. Potvrdil zranenie, no polohu určiť nedokázal