18. decembra 2011

Zjazdár Blardone triumfoval v obrovskom slalome SP

Talian Massimiliano Blardone sa stal víťazom štvrtého obrovského slalomu sezóny Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v Alta Badii. Tridsaťdvaročný lyžiar sa tešil v SP po dvoch ...

massimiliano blardone ALTA BADIA 18. decembras (WEBNOVINY) - Talian Massimiliano Blardone sa stal víťazom štvrtého obrovského slalomu sezóny Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v Alta Badii.

Tridsaťdvaročný lyžiar sa tešil v SP po dvoch rokoch, naposledy sa presadil tiež na rovnakom svahu. V Alta Badii sa mu darí, v tomto stredisku triumfoval aj v roku 2005. Blardone, ktorý sa v SP radoval z triumfu celkovo šiestykrát, bol po prvom kole až šiesty, ale najlepšou jazdou druhého kola sa posunul na najvyššiu pozíciu.

Líder po prvej časti pretekov Ted Ligety svoje postavenie neudržal a klesol na 4. priečku. Ďalšie medailové miesta obsadili v Alta Badii Rakúšania. Druhý skončil s odstupom 35 stotín sekundy na Blardoneho Hannes Reichelt, tretí Philipp Schörgoffer.

Lídrom hodnotenia Svetového pohára ostal Nór Aksel Lund Svindal, ktorý v nedeľu obsadil 8. miesto a vybojoval ďalších 32 bodov. Pred Švajčiarom Beatom Feuzom, ktorý v Taliansku nebodoval, má náskok 56 bodov. Tretí je zatiaľ Ligety, ktorý je zároveň lídrom bojov o malý glóbus v obrovskom slalome.

Slovák Adam Žampa obsadil v prvom kole 46. priečku a do druhého medzi elitnú tridsiatku sa nedostal.

Výsledky - obrovský slalom SP v zjazdovom lyžovaní mužov v Alta Badii:
1. Massimiliano Blardone (Tal.) 2:46,49, 2. Hannes Reichelt +0,35, 3. Philipp Schörghoffer (obaja Rak.) +0,57, 4. Ted Ligety (USA) +0,58, 5. Marcel Hirscher (Rak.) +0,71, 6. Thomas Fanara (Fr.) +0,98, ... v prvom kole: 46. Adam Žampa (SR) - nepostúpil do 2. kola