26. septembra 2005

Zlaté Moravce vyrovnaným súperom Slovana

II. futbalová liga

Cez víkend odohrali na druholigových trávnikoch zápasy 10. kola.
Zlaté Moravce sa Slovanistov nezľakli a už v 11. minúte išli do vedenia. V 31. minúte po rohovom kope Farkaš zblízka zvýšil vedenie na 2:0. Hostí dostala do hry nešťastná ruka Ondrejku v pokutovom území, keď Obšitník z nariadenej jedenástky znížil na 1:2. Už o 5 minút hostia vyrovnali po Suchého krásnej strele z asi 30 m.
Nitra podala svoj najslabší jesenný výkon. Do konca zápasu neboli okrem dvoch gólov hostí ani na jednej, ani na druhej strane výraznejšie šance, a tak diváci odchádzali zo štadióna nespokojní.
Favorizovaní Košičania udávali od začiatku tempo. Vytvorili si množstvo šancí a okrem 4 gólov nastrelil Drobňák hlavou brvno. Humenné bez kanoniera Frajkora bolo v ofenzíve bezradné.
Posledný Báč v Senci skoro v piatok získal cenný bod najmä zásluhou streleckej smoly domácich. Až ich záverečný nápor priniesol ovocie, keď Awudu pätou dopravil loptu do siete Báču.

Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 2:2 (2:0)
Góly: 11. Greguška, 31. Farkaš - 68. Obšitník (z pok. kopu), 73. Suchý. Rozhodca: Mriglot, ŽK: Vuksanovič, Suchý, Poliaček (všetci Slovan), 2 245 divákov.
Nitra B - Lipany 0:2 (0:1)
Góly: 25. L. Janič, 57. Jacko. Rozhodoval: M. Cuninka, ŽK: Karlík - Liščinský, Štieber, 160 divákov.
Trnava B - Lučenec 0:0
Rozhodoval: Bobko, ŽK: Vido, Šebík - Doležal, Pečalka, ČK: 78. Pečalka po druhej žltej, 400 divákov.
MFK Košice - Humenné 4:0 (2:0)
Góly: 16., 28. Krakovský (druhý z 11 m), 74. Majoroš, 90.+ Piatka. Rozhodoval: Hracho, ŽK: Majoroš, Krakovský, Drobňák - Friga, 2212 divákov
Šaľa - Michalovce 3:2 (1:0)
Góly: 33., 73. Vencel, 88. Lancz - 58. Jevľanov, 75. Šitov. Rozhodoval: Fajčík, ŽK: Lörinc, Lalák, Mikla - Žofčák, Šafranko, 1 192 divákov.
Rimavská Sobota - Dunajská Streda 3:0 (2:0)
Góly: 23. Pisár, 36. a 72. Sedlák. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Hadviger, Lopú (D. Streda), ČK: 90. Geri (Rim.), 731 divákov.
Podbrezová - Prešov 0:0
Rozhodoval: P. Šuniar, ŽK: Brezňaník - Piter-Bučko, Iskra, Gegič, Zlacký, 950 divákov.
Senec - Báč 1:0 (0:0)
Gól: 90. Awudu. Rozhodoval: Anguš, ŽK: Angelovič a Takáč - Csölle, Mészároš, Arandelvič, ČK: 85. Arandelovič za druhú ŽK, 1231 divákov.

16.Báč 10 0 3 7 2:16 3

11. kolo (1. 10. 2005 o 14.30 h): Lipany - R. Sobota, Lučenec – Nitra B, Báč – Trnava B, Humenné – Senec, Prešov – Košice, Slovan – Podbrezová, Michalovce – Zl. Moravce, D. Streda – Šaľa.