24hod.sk    OH Peking 2008

22. augusta 2008

Zlato v rýchlostnej kanoistike na 1000 m Britovi Brabantsovi

V úvodnej finálovej disciplíne piatkového pekinského finálového bloku v rýchlostnej kanoistike - mužskom singlkajaku na 1000 m si zlato vybojoval Brit Tim Brabants. Tridsaťjedenročný majster sveta na ...

PEKING 22. augusta (WEBNOVINY) - V úvodnej finálovej disciplíne piatkového pekinského finálového bloku v rýchlostnej kanoistike - mužskom singlkajaku na 1000 m si zlato vybojoval Brit Tim Brabants. Tridsaťjedenročný majster sveta na tejto trati z minuloročného šampionátu v nemeckom Duisburgu a tohtoročný majster Európy z Milána výborne odštartoval a už v prvej štvrtine trate získal náskok, ktorý si udržal až do cieľa. K bronzu zo Sydney 2000 pridal do svojej zbierky druhý kov s piatimi kruhmi. Druhý s vyše sekundovým odstupom prišiel do cieľa o rok starší obhajca zlata z Atén a dvojnásobný svetový šampión z rokov 2002 a 2005 Nór Eirik Veraas Larsen, bronz si vybojoval Ken Wallace z Austrálie, pre ktorého je to prvý olympijský kov v kariére. Slovensko v tejto kategórii nemalo zastúpenie. Výsledky finále K1 mužov v rýchlostnej kanoistike na 1000 m na Hrách XXIX. olympiády v Pekingu: 1. Tim Brabants (V.Brit.) 3:26,323, 2. Eirik Veraas Larsen (Nór.) 3:27,342, 3. Ken Wallace (Aus.) 3.27,485, 4. Ben Fouhy (N. Zél.) 3:29,193, 5. Max Hoff (Nem.) 3:29, 391, 6. Markus Oscarsson (Švéd.) 3:30,198, 7. Stjepan Janič (Chor.) 3:30,495, 8. Adam van Köverden (Kan.) 3:31,793, 9. Zoltán Benkó (Maď.) 3:32,120 SITA