Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. januára 2020

Známa socha Malej morskej víly sa stala terčom vandalov, červenou farbou napísali odkaz (foto)Známu sochu Malej morskej víly v Kodani niekto v pondelok skoro ráno posprejoval. Tri červené riadky na kamennom podstavci hlásajú odkaz "Osloboďte Hongkong". Hneď vedľa je rovnaký text napísaný ...Zdieľať
denmark_little_mermaid_61592 57705f345238402cb8c90d7f77f4668a 676x445 13.1.2020 (Webnoviny.sk) - Známu sochu Malej morskej víly v Kodani niekto v pondelok skoro ráno posprejoval. Tri červené riadky na kamennom podstavci hlásajú odkaz "Osloboďte Hongkong". Hneď vedľa je rovnaký text napísaný menším bielym písmom.


Polícia hneď po nahlásení prípadu začala pátrať po stopách v okolí za pomoci bateriek a policajných psov. Prípad vyšetruje ako vandalizmus. Zatiaľ nikoho nezatkla.

Známa bronzová socha víly z rovnomennej rozprávky Hansa Christiana Andersena sedí na kameni na začiatku kodanského prístavu od roku 1913. Odvtedy sa už mnohokrát stala terčom vandalov. Tí ju zhodili z podstavca, natreli farbou alebo tiež pripravili o hlavu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Známa socha Malej morskej víly sa stala terčom vandalov, červenou farbou napísali odkaz (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súd v kauze Kuciak je historicky dôležitý a plnú zodpovednosť za vraždu nesie Smer-SD, tvrdí Za ľudí
<< predchádzajúci článok
Na čo nesmiete zabudnúť pred zimnou lyžovačkou?

Známa socha Malej morskej víly sa stala terčom vandalov, červenou farbou napísali odkaz (foto) - diskusné fórum čitateľov