Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

22. októbra 2013

Zomrel český scenárista slávnych televíznych seriálov Otto ZelenkaČeský spisovateľ, dramatik, scenárista a dramaturg Otto Zelenka zomrel dnes vo veku 82 rokov. Smutnú správu priniesli české médiá s odvolaním sa na pozostalých.Zdieľať
Praha 22. októbra (TASR) - Český spisovateľ, dramatik, scenárista a dramaturg Otto Zelenka zomrel dnes vo veku 82 rokov. Smutnú správu priniesli české médiá s odvolaním sa na pozostalých.


Muž, ktorý sa narodil v Kralupoch nad Vltavou a študoval na pražskej FAMU, brat humoristu a scenáristu Bedřicha Zelenku, manžel scenáristky a dramaturgičky Bohumily Zelenkovej a otec renomovaného režiséra a scenáristu Petra Zelenku sa preslávil ako autor predlohy kultového televízneho seriálu Sňatky z rozumu. Spolupodieľal sa však aj na ďalších slávnych produkciách niekdajšej Československej televízie, vrátane Cirkusu Humberto alebo F.L.Věka.

Bol aj autorom divadelných hier, avšak v centre jeho tvorivého úsilia zostala dramatická tvorba pre televíziu.

Svedčia o tom desiatky diel, vrátane prác O zvířatech a lidech, Manželská tonutí, Zelňačka, Člověk proti zkáze, U nás doma, Žena pro hrdinu či Tísňové volání.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spoločnosť MAC TV dostala dve pokuty
<< predchádzajúci článok
Vyhlásili nominácie na prvé YouTube Music Awards