Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

03. júla 2020

Zomrel Dušan Húščava, uznávaný džezový saxofonista a pedagóg sa dožil 79 rokovVo veku 79 rokov zomrel uznávaný džezový saxofonista Dušan Húščava. Agentúru SITA o tom informoval PR manažér RTVS Filip Púchovský. Húščava bol členom skupínZdieľať
106581911_1470372159825216_4637644341512407666_n 676x449 3.7.2020 (Webnoviny.sk) - Vo veku 79 rokov zomrel uznávaný džezový saxofonista Dušan Húščava. Agentúru SITA o tom informoval PR manažér RTVS Filip Púchovský.


Húščava bol členom skupín Traditional Club a Revival Jazz Band, sólistom, skladateľom a aranžérom Tanečného orchestra Československého rozhlasu v Bratislave, a rovnako aj VV-systému Vlada Valoviča.

„RTVS prijala s veľkým zármutkom správu o úmrtí slovenského džezového saxofonistu a pedagóga Dušana Húščavu. Opustil nás vo štvrtok 2. júla vo veku 79 rokov,“ priblížil Púchovský.

Púchovský poukázal na to, že v ich rozhlasovom archíve sa nachádzajú stovky nahrávok s Húščavovými sólami na saxofóne, ale aj na flaute. Dodal, že mnohé skladby aj aranžoval, rovnako ako aj podklady k nahrávkam populárnych piesní v produkcii rozhlasového tanečného orchestra.

Známe sú jeho albumy Hudba pre saxofón či Neposlušné topánky. V rozhlasovom vysielaní RTVS sa poslednýkrát naživo predstavil ako sólista v septembri 2019 s Orchestrom Pavla Zajačka vo verejnej nahrávke. V nej hudobníci spomínali na člena rozhlasového tanečného orchestra Karola Laga.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel Dušan Húščava, uznávaný džezový saxofonista a pedagóg sa dožil 79 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Keď sa Betty s Covid-19 zhoršil zdravotný stav, následne sa pohoršilo aj Curtisovi. Boli manželmi 53 rokov (video)
<< predchádzajúci článok
Pri pobreží Austrálie objavili prvé podvodné aborigénske náleziská, sú staré tisícky rokov (video)

Zomrel Dušan Húščava, uznávaný džezový saxofonista a pedagóg sa dožil 79 rokov - diskusné fórum čitateľov