Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

16. septembra 2019

Zomrel hudobník Ric Ocasek, jeho kapela The Cars je v Rock’n’rollovej sieni slávy


Tagy: úmrtie

Vo veku 75 rokov zomrel americký hudobník Ric Ocasek, známy z už nefungujúcej kapely The Cars. Newyorská polícia potvrdila, že interpreta našli približne o 16:00 tamojšieho času v jeho byte na Manhattane. ...Zdieľať
ric ocasek 676x450 16.9.2019 (Webnoviny.sk) - Vo veku 75 rokov zomrel americký hudobník Ric Ocasek, známy z už nefungujúcej kapely The Cars. Newyorská polícia potvrdila, že interpreta našli približne o 16:00 tamojšieho času v jeho byte na Manhattane. Vylúčili cudzie zavinenie a príčinu smrti zatiaľ nezverejnili.


Ric Ocasek


...sa narodil 23. marca 1944 v Baltimore v Marylande. V roku 1976 založil kapelu The Cars, ktorá vydala sedem albumov. Pôsobili v nej aj Elliot Easton, Greg Hawkes, David Robinson a Benjamin Orr, ktorý zomrel v októbri 2000.

Na konte majú hity ako Just What I Needed, Good Times Roll, My Best Friend's Girl, You Might Think, Drive alebo Magic. Formácia v roku 1988 ukončila činnosť, ktorú obnovila v období 2010 až 2011 a následne sa opäť odmlčala. Minulý rok sa žijúci členovia ukázali na uvedení skupiny do Rock'n'rollovej siene slávy.

Ocasek vydal aj sedem sólových albumov a venoval sa tiež produkcii nahrávok pre interpretov ako Weezer, Bad Religion, Suicide, No Doubt alebo The Cribs. Bol tri razy ženatý, pričom z každého manželstva mal dvoch synov. Jeho posledná manželka Paulina Porizkova vlani oznámila, že sa s muzikantom rozišla.
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel hudobník Ric Ocasek, jeho kapela The Cars je v Rock’n’rollovej sieni slávy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: úmrtie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Simply Red sa vracajú na Slovensko, na budúci rok sa predstavia v Bratislave
<< predchádzajúci článok
Newyorský guvernér chce zakázať príchute do elektronických cigariet

Zomrel hudobník Ric Ocasek, jeho kapela The Cars je v Rock’n’rollovej sieni slávy - diskusné fórum čitateľov