Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

14. decembra 2023

Zomrel Tomáš Janovic, slovenský spisovateľ a autor rozhlasových či divadelných hierVo veku 86 rokov zomrel slovenský spisovateľ, novinár, textár, básnik, autor rozhlasových, televíznych, divadelných hier a autor literatúry pre deti a mládež Tomáš Janovic. ...Zdieľať
titulka janovic 676x451 14.12.2023 - Vo veku 86 rokov zomrel slovenský spisovateľ, novinár, textár, básnik, autor rozhlasových, televíznych, divadelných hier a autor literatúry pre deti a mládež Tomáš Janovic. Informoval o tom denník Sme, ktorému informáciu potvrdila rodina zosnulého. Janovic zomrel vo štvrtok 14. decembra.


Tomáš Janovic sa narodil 22. máj 1937 v Bratislave. Vyštudoval Filozofickú fakultu Univerzity Komenského, odbor slovenčina a dejepis. Po ukončení štúdia nastúpil do redakcie satirického časopisu Roháč, kde pracoval až do roku 1991. Vo svojich dielach sa venoval témam ako generačné problémy, obdobie vojny, rasové prenasledovanie a ďalšie. Za svoje diela získal množstvo ocenení.


Zdroj: SITA.sk - Zomrel Tomáš Janovic, slovenský spisovateľ a autor rozhlasových či divadelných hier © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Krekulová: Pri darčekoch je dobré držať sa pravidla - menej je viac
<< predchádzajúci článok
Ceny Inakosti za rok 2023 poznajú svojich víťazov. Medzi ocenenými je aj preživšia útoku na Zámockej ulici (video+foto)