Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

04. februára 2023

Zomrela česká herečka a päťnásobná zlatá slávica Naďa Urbánková


Tagy: Úmrtie

Vo veku 83 rokov zomrela česká herečka, speváčka a päťnásobná zlatá slávica Naďa Urbánková. Na Facebooku to oznámila jej dcéra Jana Fabiánová. Posledný týždeň bola v nemocnici. Informuje o tom ...Zdieľať
snimka obrazovky 2023 02 04 105802 676x558 4.2.2023 (Webnoviny.sk) - Vo veku 83 rokov zomrela česká herečka, speváčka a päťnásobná zlatá slávica Naďa Urbánková. Na Facebooku to oznámila jej dcéra Jana Fabiánová. Posledný týždeň bola v nemocnici. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.


„Moja milovaná mamička, speváčka, herečka a päťnásobná slatá slávica, pani Naďa Urbánková, zomrela včera večer 3.2. vo veku 83 rokov na komplikácie spojené s rakovinou a nedávno prekonaným ochorením COVID-19," oznámila Jana Fabiánová v sobotu na Facebooku. „Zomrela v spánku, bez bolestí," dodala.


Urbánková sa objavila v obľúbených filmoch Kdyby tisíc klarinetů, Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti či Na samotě u lesa. Preslávili ju aj pesničky Závidím či Vilém peče housky. V rokoch 1972 až 1976 päťkrát zvíťazila v súťaži Zlatý slávik v kategórii speváčok.
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrela česká herečka a päťnásobná zlatá slávica Naďa Urbánková © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Úmrtie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z. Mauréry o filme Slúžka: Som pyšná, všetci sme dobre hrali
<< predchádzajúci článok
Milanová vyzvala ku predloženiu návrhov na Cenu ministerky kultúry, nominovať možno v troch kategóriách