Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

22. apríla 2024

Zomrela herečka Hana Brejchová, zahrala si aj v Oscarmi ocenenom filme Amadeus


Tagy: Úmrtie

Vo veku 77 rokov zomrela legendárna česká herečka Hana Brejchová. Známa bola napríklad vďaka postave vo filme režiséra Miloša Formana Lásky jednej plavovlásky. Smutnú správu o smrti slávnej českej ...Zdieľať
sviecka 676x466 22.4.2024 (SITA.sk) - Vo veku 77 rokov zomrela legendárna česká herečka Hana Brejchová. Známa bola napríklad vďaka postave vo filme režiséra Miloša Formana Lásky jednej plavovlásky.


Smutnú správu o smrti slávnej českej herečky potvrdila denníku Blesk jej neter Tereza Brodská. „Ja som sa túto smutnú správu dozvedela pred pár dňami od brata. A bohužiaľ vám ju môžem len potvrdiť," povedala. Informuje o tom web TN.cz.

Divákov si získala rolami v mnohých filmoch. Režisér Forman ju okrem snímky Lásky jednej plavovlásky obsadil aj do Oscarmi oceneného filmu Amadeus. Hviezda strieborného plátna žila posledné roky v ústraní v dome s opatrovateľskou službou.

Hana Brejchová a jej staršia sestra Jana sa niekoľko rokov nerozprávali. Rozlúčiť sa už nestihli. „Mamičke to oznamovať nebudem," povedala Tereza Brodská o úmrtí tety. „Mamička je vážne chorá a nechcem, aby jej táto správa ešte prihoršila," dodala.


Zdroj: SITA.sk - Zomrela herečka Hana Brejchová, zahrala si aj v Oscarmi ocenenom filme Amadeus © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Úmrtie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nový album aj pokračovanie úspešného turné – DJ Shadow sa vráti do MMC v rámci Danube Music Day
<< predchádzajúci článok
Elišku T. Keleovej-Vasilkovej pokrstila J. Kirschner