Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

02. decembra 2023

Žreb skupín ME vo futbale 2024: Slovensko je v treťom koši, prekvapením je Taliansko (online)V sobotu 2: decembra od 18.00 je v Hamburgu slávnostný žreb základných skupín budúcoročných majstrovstiev  Európy vo futbale v Nemecku. Súperov spoznajú aj slovenskí futbalisti, ktorí sú nasadení ...Zdieľať
6556826a5d1e4150465510 676x495 2.12.2023 (SITA.sk) - V sobotu 2: decembra od 18.00 je v Hamburgu slávnostný žreb základných skupín budúcoročných majstrovstiev  Európy vo futbale v Nemecku.


Súperov spoznajú aj slovenskí futbalisti, ktorí sú nasadení v treťom koši a nemôžu sa tak v základnej skupine stretnúť s výbermi Škótska, Slovinska, Česka, Chorvátska ani Holandska. Všetky tieto výbery sú rovnako ako Slováci v treťom koši.

ME vo futbale 2024 - žreb základných skupín  • online (sobota od 18.00)V elitnom prvom koši sú okrem domácich Nemcov aj reprezentácie Portugalska, Francúzska, Španielska, Belgicka a Anglicka. V druhom sú okrem víťazov svojich skupín Maďarov, Dánov, Albáncov, Rumunov a Turkov aj Rakúšania ako najúspešnejší výber z druhých priečok.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Prekvapením je, že obhajcovia kontinentálneho titulu Taliani sú až vo štvrtom koši, vo svojej skupine totiž skončili na druhej priečke a nenazbierali dostatok bodov na to, aby ich zaradili do tretej výkonnostnej skupiny. Talianom robia spoločnosť aj Srbi a Švajčiari a pridajú sa aj víťazi jednotlivých troch vetiev play-off naplánovaného na marec 2024.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


ME 2024 sa uskutočnia od 14. júna do 14. júla. Nemci vybrali spolu desať miest - Berlín, Dortmund, Düsseldorf, Frankfurt nad Mohanom, Gelsenkirchen, Hamburg, Kolín nad Rýnom, Lipsko, Mníchov a Stuttgart.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: SITA.sk - Žreb skupín ME vo futbale 2024: Slovensko je v treťom koši, prekvapením je Taliansko (online) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jubilant Panenka: Netušil som, že sa niekedy budem futbalom aj živiť
<< predchádzajúci článok
Nemec má za sebou rekordný debut v NHL s dvomi asistenciami, New Jersey Devils však aj tak prehrali (video)